9. november 1997 kell 22:00

Tartu kesklinna büroode rendihinnad aasta pärast?

Prognoos: aasta pärast on kaasaegsed bürood samal tasmel

- Kesklinnas on viimastel aastatel valminud mitu kaasaegset hoonet, paljud hooned ja ruumid on remonditud. Rüütli ja Küütri tn renoveeritavad hooned toovad veel lisa. Kuna kesklinna bürood on klientidele halvasti ligipääsetavad, on nõudlus selle piirkonna rendipindadele vähenemas. Järgmisel aastal langevad tõenäoliselt halva asukoha ja kehva viimistlusega ruumide rendimäärad, kaasaegsete büroode hinnatase ei ületa senist taset. Soositumaks kujunevad kesklinnaga piirnevad alad, kuhu on rajamisel uued hooned.

Prognoos: aastaga rendihinnad langevad 8--10%

- Prognoosin büroopindade hinna mõningast langust. Rajatavad projektid suurendavad pakkumist -- eelkõige Emajõe ärikeskus, mis on Tartu mastaapides suur objekt. Üht-teist on arendajatel veel plaanis, aga need ei valmi aastases perspektiivis. Praegu saab büroopindade keskuseks pidada vaid Ülikooli tänavat, mujal uusi hooneid praktiliselt pole. Vanemates majades on renoveeritud büroopindu, üksikud kesklinna bürood on kesklinnas isegi korteritesse ehitatud.

Prognoos: aasta pärast on rendis kuni 30% kõrgem

- Tartu kesklinn on väike ja piirdub praegu vaid Raekoja paltsi ümbrusega. Kesklinnas renditakse täna bürooruume 125--300 kr/m², aastaga prognoosin hinnatõusu kuni 30%. Tartu kesklinnas on suuresti tegemist nn stagnahõnguliste lepingutega. See tähendab, et mõni firma on sõlminud linnavalitsusega lepingu, milles sisaldub allrendiõigus. See annab aluse tohutuks spekulatsiooniks.

Kuna vabu pindu on vähe, huvilisi aga väga palju, siis toimubki nende väheste vabade ruumide arvel hinnatõus.

Hetkel kuum