20. november 1997 kell 22:00

Linnateatri Põrgusaalis 22., 24., 25., 28., 29. novembril kell 18 B. Brecht--K. Weill «Kolmekrossiooper»

Homme on Linnateatris omamoodi ajalooline moment, sest teater avab uue näitemängusaali, mis mahutab koguni 150 huvilist.

Avaetenduseks on näitekirjanduse kullafondi kuuluv «Kolmekrossiooper», mille autoreiks on Bertold Brecht ja Kurt Weill. Lavastas külalisena Adolf ?apiro.

Etendus viib vaataja maailma, kus tegutsevad kerjused ja röövlid. Peategelast Väitsa-Macki kehastab Elmo Nüganen, kelle kõrval on laval enamik Linnateatri näitlejaid: Anne Reemann, Epp Eespäev, Anu Lamp, Allan Noormets jt.

Rahvusvahelisel NYYD-festivalil osaleb tuntud muusikuid üheksast riigist. Põhirõhk on esiettekannetel, millest 16 on eesti heliloojatelt. Väga põnevad õhtud on 24.--26. novembrini von Krahli teatris, kus esitatakse Eesti esimest saksofoniooperit «Depressioon baaris». Kuigi sinna ei pruugi pileteid jätkuda, ei maksa meelt heita. Tihe kontserdikava pakub teisigi võimalusi. Kasutage võimalust kuulata Stockholmi saksofonikvartetti. Mitmekesise esinejaskonnaga ja põneva kavaga kontsert toimub 25. novembril Estonia kontserdisaalis.

Kui satute nädalavahetusel kesklinna, astuge läbi Suur-Karja tänavalt Vaalast või Vabaduse platsi äärsest Sambast, sest seal eksponeerivad oma viimase aja loomingut alati kriitikute huviorbiidis olevad noored naiskunstnikud.

Piret Rauale on see kolmas isikunäitus. Välja on pandud tema viimase kahe aasta vaselõiked. Vaselõike tehnika on aga Eesti kunstiajaloos üsna vähe kasutatud meetod, mistõttu peaks väljapanek pakkuma hea võimaluse sellega tutvumiseks. Ene-Liis Semperi viis videoinstallatsiooni mõjuvad, nagu tema puhul ikka, ootamatult, vahel isegi ?okeerivalt.

Julianne (Julia Roberts) ja Michael (Dermot Mulroney) leppisid 9 aasta eest kokku, et abielluvad, kui kumbki pole leidnud 28. sünnipäevaks õiget elukaaslast. Tähtaja lähenedes teeb Michael ettepaneku ühele teisele tüdrukule, mis viib Julianne'i äratundmisele, et Michael on ainus ja õige. Julianne kasutab kõiki nippe pulmade nurjamiseks.

Vaimukuselt võiks 1 tunni 44 minutist linalugu võrrelda filmiga «Neli pulma ja üks matus», mille peaosas mängis Hugh Grant.

Hetkel kuum