24. november 1997 kell 22:00

Finantskriis võib kanduda Jaapanisse

Jeen jääb ilmselt veel tükiks ajaks valuutakursside peamiseks kujundajaks. Nii oli see näiteks eile, kui Jaapani finantsturud olid pühade tõttu suletud. Jeeni müük hoogustus pärast uudist Jaapani ühe vanima ning suuruselt neljanda maaklerifirma Yamaichi Securities Co Ltd tegevuse lõpetamise kohta. Kagu-Aasia finantskriisi viimane vaatus tuli turgudele suure üllatusena. Esimese reaktsioonina langes jeeni kurss 127,23 USD/JPYni, keskpäevaks aga jeen veidi toibus, sest valuutadiilerid jäid ootama, kuidas saareriigi võimuesindajad väljakujunenud raskele situatsioonile reageerivad. Turgude usk Jaapanisse kahaneb järjest enam. Räägitakse juba regiooni finantskriisi uuest ohvrist. Lootused on endiselt avalike fondide kaasamisel finantssektori turgutamiseks ning suure maaklerfirma pankrot suurendab maksumaksja raha kaasamise tõenäosust. Asi muutub veel halvemaks, kui Tokio börsi NIKKEI indeks muudab taas suunda ning kukub täna kolinal.Turud ootavad pikisilmi kommentaare eile alanud Aasia ja Vaikse ookeani äärsete liidrite iga-aastaselt tippkohtumiselt, mis on pühendatud peamiselt Kagu-Aasia valuutakriisile.

Dollari kurss liikus Saksa marga suhtes Euroopas kursivahemikus 1,732--1,734 DEMi, langes korraks alla 1,730 marga taseme, kosus aga pärast Põhja-Ameerika turgude avamist ning maksis eile õhtuks 1,7354 marka ehk 13,8832 krooni.

Hõbeda hinnaks fikseeriti eile Londonis 547,5 USA senti unts, mis oli kõrgeim fiksing alates 1996. aasta 8. maist. Hõbeda tõusutrend võib jätkuda veel paar nädalat.

Hetkel kuum