4. detsember 1997 kell 22:00

Jeen ja kuld põrutavad allamäge

Eile avaldatud Jaapani makromajanduslikud näitajad osutavad, et tunneli lõpus pole valguskiirt veel näha. Jeen uuendas viimase viie aasta rekordmadalat kurssi 129,48 USD/JPYni. Turgudel valitseb üldine meeleolu, et 130 jeeni tase on käeulatuses, kuigi eile toimus kursivahemikus 129,20--129,35 veel tugev dollarimüük. Analüütikute sõnul oli turg 129,50 jeeni taseme ületamiseks liiga närviline.

Dollari kursi tõusu Saksa marga suhtes takistasid liidupanga nõukogu liikmete Ernst Welteke ja Reimut Jochimseni kolmapäevased hoiatused intressimäärade võimaliku tõstmise kohta juhul, kui dollari tõusu tempo jääb püsima. Eile jättis Buba olulisemad intressimäärad muutmata. Seda prognoosisid ka majandusanalüütikud, sest Saksamaa majanduse kosumine on tingitud ekspordi kasvust, kuna sisetarbimine on endiselt nõrk. Saksamaa rahvuslik koguprodukt suurenes kolmandas kvartalis protsendi võrra mis teeb aastaseks kasvuks 2,4%. Majanduskasvunäitajad olid küll prognoositud vahemiku alumises osas, kuid samas nähti positiivseid märke investeeringutes, valdkond, mis seni oli mahajäänute hulgas. Peamised intressid jätsid muutmata ka Inglise Pank ja ?veit?.

Kogu päeva liikus dollar stabiilselt kursivahemikus 1,772--1,774 DEMi. Eile õhtuks langes USD kurss aga 1,7705 DEMi e 14,164 kroonini.

Teade Argentiina keskpanga kullavarude müügist viis kullauntsi hinna esmakordselt peaaegu 13 aasta jooksul alla 290 dollari. Eile pärastlõunal fikseeriti kulla hinnaks Londonis 289,30 dollarit unts.

Hetkel kuum