11. detsember 1997 kell 22:00

Buldogi pubis saab hea kõhutäie

- avatud iga päev kella 10--24

- kohtade arv ca- 100

- lõuna ühele inimesele ca- 100 kr

Hinnaskaala

- eelroad 10--35 kr

- põhiroad 29--70 kr

- magustoidud 19--24 kr

- alkoholivabad joogid alates 10 kr

- alkohoolsed joogid alates 12 kr

ASi Electrolux Eesti kodumasinate divisjoni direktor Alar Maarend einestab Nõmme kaubanduskeskuses asuvas Buldogi pubis esmakordselt ja jääb lõunatunniga rahule.

Olles tuttav pubikultuuriga, hindab ta söögikoha interjööri sümpaatselt asjakohaseks, ehkki napiks. Seintel on raamitud reklaampildid, laes ripuvad õllevimplid, nurgas seisab piljardilaud. Ka esimese saali nurgas olev teler ei häiri, ehkki Maarendi arvates on küsitav, kas pildikast ikka peab õllejoomise ja söögikohas olema. Pubi teine saal on heledast puidust mööbliga ja avaram. Kui ees on valdavalt neljased lauad, siis heledas saalis saavad end mugavalt sättida kuni kuuesed seltskonnad.

Laialt naeratav kompetentne kelner muudab valiku lihtsaks

Buldogi pubi teenindus on silmapaistvalt sõbralik ja kompetentne. Oma ametit nautiv naerusuine kelner Aimar ei jää ühtegi vastust võlgu. Üksnes tänu sellisele klienti suhtumisele võib sinna julgelt tagasi minna. Kogu perega Alar Maarend küll sinna ei läheks -- väikestele lastele liiga igav, kuid tänaval kohatud tuttavaga juttu ajama küll, võib-olla ka vanema pojaga kahekesi mehejuttu puhuma. Omaette oleku võimalusi on piisavalt.

Napp ja stiilselt kujundatud menüü on laual. Külalisel tuleb valik kergelt. Eelroa asemel tellib ta egiptuse lambaliha supi (19 kr), põhiroaks kelneri soovitusel kreeka karbonaadi (59 kr), mis peaks olema suhteliselt terav. Seitsme lisandi hulgast valib ta prae kõrvale küüslaugukartulid. Suitsuribi (55 kr) oleks külalisele samuti meeldinud proovida, ent kreeka toit tundub põnevam.

Mina jätan maitsmata krevetisupi Carmen (28 kr), sest õllekõrvaste roogade valik tundub hõrgutav: põldoad küüslaugukastmes (12 kr), lõhepirukas (22 kr), silmud (35 kr). Valin juustupallid (19 kr). Põhiroaks võtan ühe kallima: mereforelli krevetikastmes (70 kr) kelneri soovitatud tavalise keedukartuliga.

Et pubi jook on õlu, tellime seda meiegi. Alar Maarendi sõnul pole õllevalik (12 sorti) just eriti suur, kuigi on hea, et esindatud on ka alkoholivaba humalajook. Hinnad mahuvad vahemikku 12--30 krooni. Külaline ihkaks näha joogikaardil ka suuremat veinivalikut, ehkki pubi puhul pole see primaarne.

Tulised juustupallid on mõnusad, neist võiks kõhu täiski süüa. Alar Maarendi supp on paks ja toitev, ka liha maitset saab tunda, ehkki meelsamini sööks ta suppi kuumemalt. Supp, mis on pubis asjakohane, ent restoranis kohatu.

Kreeka karbonaad jätab Maarendile hea mulje: liha on kaetud kuuma sibula-paprika-tomati kastmega. Just nii, nagu on õige serveerida! Lisandiks leidub hiiglaslikul taldrikul porgandit, maisi, hernest, kapsast jne.

Tore, et praadidel pole stampselt sama salat, sest minu mereforelliprae juurde kuulub mahlane segasalat tomati ja sidruniga. Viimase serveerimisel on kokk küll veidi eksinud, sest nii õhukesest viilust pole kuidagi võimalik forellile mahla tilgutada. Kastet aitaks kauem soojana püsida kuumutatud taldrik.

Eine lõpetab tass head kohvi (10 kr) ja firmamagustoit Buldog M (24 kr) hapukast keedisest, rullbiskviidist ja vahukoorest.

Külalise hinnang 10 punkti süsteemis

- toiduvalik 8

- joogivalik 6

- teenindus 8

- kiirus 10

- puhtus 8

- sisekujundus 7

Hetkel kuum