15. detsember 1997 kell 22:00

Aastalõpu tunglemist tänavu ei ole Saksamaa

Liikluspiirangud üle 7,5tonnise kogumassiga veoautodele kehtivad kõigil teedel pühapäeval ja riiklikel pühadel kella 0.00--22.00.

Kommentaar

Rahulik aastalõpp. Erinevalt eelnevatest aastatest on tänavu jõulueelne periood transpordinõudluses rahulik. Jõulukaupade sisseveo buum algas tänavu juba novembri alguses (tavaliselt algab alles 20. novembril) ja on praegu juba maha rahunenud. Niimoodi kinnitati nii odavaima pakkumuse teinud Skanekspedist kui ka kalleima pakkumuse esitanud EE Transist. Põhjusena nähakse kogenumat klienti, kes varasematest kogemustest tulenevalt ei jäta enam jõulueelseid tellimusi viimase hetke peale.

Kõrge keskmine hind. Ekspedeerijate hinnapakkumused ühe tonni segakauba transpordiks Münchenist Tallinna on kolme kuuga üle poole tuhande krooni tõusnud. Hinnatõusu peamine põhjustaja on EE Trans. Septembris oli tema pakkumine samale teenusele üle kolmandiku odavam. EE Transi projektijuhi Tarmo Annuse sõnul sõidab EE Trans Saksa liini alles sisse ja septembris pakutud liiga optimistlik hind (6200 krooni) on vahepeal üle vaadatud.

Ilmselt peab EE Trans hinna veel kord üle vaatama, sest praegune hind on võrreldes üldise veoturu tasemega liiga kõrge.

Poola probleem lükkub edasi. Poola pikendas aasta lõpuni tasuliste teelubade müüki piiril. Uuest aastast lube enam ei müüda. Vedajatel on kasutada ainult 4800 Eestile eraldatud tasuta luba. Nendest jätkub aasta esimeseks neljaks kuuks. Kui uusi lubasid ei õnnestu Poolalt juurde kaubelda, hakkab transport Saksamaale toimuma laevaga, mis tõstab täiskoorma hinda vedajale keskmiselt 500 Saksa marga võrra.

Hetkel kuum