13. jaanuar 1998 kell 22:00

Estel Plussi ähvardab kriminaalasja algatamine

Osa rendikollektiivi liikmete esindaja advokaat Raivo Bergson ütles, et avaldus kriminaalasja algatamise kohta esitati politseile läinud aasta lõpus. Bergsoni volitajad leiavad, et Estel Plussi juhtkond eesotsas juhatuse esimehe Sergei Froloviga on kolme aasta kestel ebaseaduslikult kasutanud vara ligi 7 miljoni krooni ulatuses, mis peaks kuuluma rendikollektiivile.

Eero Einmann majanduspolitseist sõnas, et Estel Plussiga seotult on esitatud veel mitu kriminaalasja algatamise avaldust, mida võib kommenteerida ehk järgmise nädala algul.

Rendiettevõte Elektrotehnika on äriregistri andmeil seni ASi Estel Pluss üks aktsionäre, kellele kuulub 16 miljoni kroonisest aktsiakapitalist umbes 46 protsenti.

Kuni 1993. aastani rendiettevõttena töötanud elektrotehnikatehase toonase direktori Vladimir Miro?nitsenko sõnul kutsus tema järglane Sergei Frolov tollal kokku rendiettevõtte esindajate fiktiivse konverentsi, kes valis oma esindajaks Frolovi. Seejärel kadus rendikollektiivi liikmetel ka ülevaade oma varadest, mis koosnes põhiliselt valmistoodangust ja materjalidest.

Estel Plussi esindaja jurist Leonid Jakerson ütles, et rendiettevõtte osalus Estel Plussi aktsiakapitalis peegeldabki rendikollektiivi toonast varade seisu. Jakerson kinnitas, et äriregistrile on esitatud taotlus registreerida rendiettevõte ümber osaühinguks Elektrotehnika.

Eilse seisuga ei olnud kannet veel tehtud, mistõttu pole võimalik ka kindlaks teha, kes on saanud OÜ osanikuks: kas kõik kunagise rendikollektiivi liikmed või ainult praegused Estel Plussi juhid. Jakerson väitis, et ehkki ümberregistreerimise taotlus käis tema käest läbi, ei suuda ta meenutada, kes seal on osanikeks märgitud.

Järgmise nädala teisipäeval peab Tallinna linnakohtus tulema arutusele hagiavaldus, milles taotletakse Estel Plussi ligi 50 protsendi aktsiate ülemineku tunnistamist offshore-firmale Duncan Industries.

Viimast esindavad Jaak Veike, Ahti-Kullervo Jõgi ja Renaldo Kirs, kes läinud aastal said tuntuks kui mitme tööstusettevõtte ülevõtjad.

Eelmainitute esindaja advokaat Marko Kaevando tõdes, et aktsiate omandiõiguse üleminekut tõendavad notariaalselt kinnitatud müügilepingud, mis sõlmiti Estel Plussi aktsionäridega, sealhulgas Sergei Froloviga, kes hiljem keeldusid raha vastu võtmast. Kaevando sõnul on aktsiate osturaha deponeeritud notari juures.

Üks aktsiaid müünud aktsionäridest, endine arendusdirektor Toomas Kleesment on raha aktsiate eest kätte saanud, kuid Estel Plussi juhtkond on keeldunud aktsiaraamatus muudatusi tegemast.

Jakersoni väitel pole aktsiaraamatusse kandeid tehtud seetõttu, et Estel Pluss esitas keskkriminaalpolitseile avalduse kriminaalasja algatamiseks Duncani omanike suhtes.

Jakersoni sõnul olevat tegu kuritegeliku katsega Estel Plussi vara üle võtta.

Hetkel kuum