15. jaanuar 1998 kell 22:00

Astral sai tootmisküpseks universaalvariant

Mootorivalik:- 6 bensiini- ja 2 diiselmootorit

Võimsusvahemik:- 65--136 hj

Laius:- 1716 mm

Teljevahe:- 2610 mm

Pagasiruum:- kuni 1500 l

Turustamise algus:- kevad 1998

- Eile alanud Brüsseli autonäitusel tõi Opel esmakordselt avalikkuse ette uue põlvkonna Opel Astra universaalkerega mudeli (Opeli terminoloogias laiendiga Caravan).

Euroopa hetke enimmüüdava universaali Astra Caravani II mudelipõlvkond jõuab müüki alanud aasta kevadel, pärast märtsikuise Genfi autonäituse lõppu, samaaegselt mullusügisesel Frankfurdi näitusel esitletud kolme- ja viieukseliste luukpäramudelitega. Sedaani tootmise algus on plaanitud sügisesse, edaspidi lisanduvad ka kupee ja kabriolett.

Eestis tasub uue Astra vastu huvi tundma hakata alates sügisest. Ascari juhatuse esimehe Tõnis Plaani sõnul lükkub uue mudeli esitlus Eestis alles oktoobrisse ja siis on tegu juba 1999. aasta mudeliga.

Uuest Astrast saab esimene Opel, millel on 12aastase korrosioonigarantiiga täielikult galvaniseeritud kere.

Uus Opel Astra Caravan paistab oma eelkäijaga võrreldes silma tervelt 97 mm võrra kasvanud teljevahega. Kuna 20 mm võrra on kasvanud ka laius ja esiklaas on viidud 120 mm võrra ettepoole, on ka auto siseruum märgatavalt kasvanud.

Uuel Astral võtab Opel kasutusele kolm uut mootorit -- kaks bensiini- (1,2- ja 1,8-liitrine) ja ühe diiselmootori (2-liitrine). Universaali mootorivalik on sama, mis teistelgi keretüüpidel, ulatudes väikesest 1,2-liitrise töömahuga 65hj mootorist kuni võimsa 2-liitrise 136hj jõuallikani. Erinevaid bensiinimootoreid on 6, diiselmootoreid 2.

Peale juhi ja kaassõitja turvapadja hakatakse uuele Astrale paigaldama ka esiistmete seljatugedesse peidetud külgpatju.

Peale universaalkerega autodel enamasti kasutatava katuseraami kuulub uue Astra Caravani standardvarustusse spetsiaalne kauba- ja reisijate ruumi eristav võrk ja kinnituskonksud põrandas.

Peale ülal loetletud Astra modifikatsioonide laseb Opel veel tänavu tootmisse Astra baasil konstrueeritud väikese mahtuniversaali Zafira.

Hetkel kuum