15. jaanuar 1998 kell 22:00

Sigarettide salakaubandus õitseb

Sigarettide salakaubavedu Balti riikidest ja Venemaalt on hüppeliselt kasvanud pärast seda, kui Rootsi läinud aasta augustis tubakaaktsiisi tõstis, millega sigaretipaki hind on nüüd Euroopa Liidu kalleim.

Kui läinud aasta esimese poolaastaga konfiskeeris toll Stockholmi piirkonnas 660 000 sigaretti, siis alanud aasta esimese kümne päevaga on kätte saadud juba 700 000 salakaubana sisse toodud sigaretti.

Alates läinud aasta 1. augustist, mil tubakaaktsiisi tõstmise järel sigaretipaki hind tõusis 45 Rootsi kroonile (81 Eesti krooni), on konfiskeeritud 5,3 miljonit sigaretti.

Tänaseks on arreteeritud 20 salakaubaveoga tegelevat isikut, kellest kaheksa on rootslased, seitse eestlased, kolm poolakad ja kaks soomlast. Tavaliselt ootab salakaubavedajat vanglakaristus.

Alanud aasta esimese suurima salakaubalasti avastas toll 7. jaanuaril. Regina Balticaga Eestist Rootsi saabunud külmutusauto lakke ehitatud peidikust tuli päevavalgele 422 500 sigaretti. Juht arreteeriti.

Juba järgmisel päeval leiti samuti Eestist tulnud veoautost 229 000 sigaretti. Ka selle auto juht arreteeriti ning tõenäoliselt ootab tedagi vanglakaristus.

Kui varem peideti salakaup muude kaupade hulka, siis nüüd näevad salakaubavedajad suurt vaeva peidikute ehitamisega, ütles Rootsi toll. SD

Hetkel kuum