Kalatööstuse käive kasvas kolmandiku võrra

26. jaanuar 1998, 00:00

Kalaliidu juhatuse esimees Jaan Jalakas ütles, et nii suur kasv on loomulik, sest SRÜ riikides on meie kalatooted väga nõutud. «Võiks öelda, et kogu Eesti kalatööstus püsib SRÜ riikidel,» lisas ta.

Jalakase sõnul võib sel aastal raskusi tulla ookeanikala toorainena kasutavatel tööstustel. «Ookeanivarud vähenevad ja seoses sellega on ette näha tuntavat hinnatõusu,» ütles Jalakas.

Eesti suurima kalatöötleja ASi Viru Rand juhatuse esimehe Endel Pilderi sõnul on kalatööstuste peamise partneri Venemaa turg väga hinnatundlik. «Võidavad need, kes suudavad odavamalt toota, mis omakorda vähendab tööstuste kasumimarginaali,» lisas ta.

Viru Ranna käive kasvas eelmisel aastal võrreldes üle-eelmise aastaga kolmandiku võrra. Pilderi sõnul tuli peamine käibe kasv ekspordist, mis kasvas eelmisel aastal poole võrra. «Eelmisel aastal arenesid kõik tööstused kiiresti, vaatamata sellele, et kohaliku kala kvaliteet polnud eriti hea,» ütles Pilder.

Viru Rand eksportis eelmisel aastal Venemaale alla poole toodangust, tähtsamad ekspordipartnerid olid veel Ukraina, Valgevene, Moldova ja Põhjamaad. Kogutoodangust eksportis Viru Rand 86 protsenti.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing