29. jaanuar 1998 kell 22:00

Pangajuhtide kohtumine Riias

Nii nagu Lätis-Leedus, oli ka Eestis eile börsiuudis nr 1 Ühispanga, Unibanka ja Vilniuse panga juhtide kohtumine Lätis. Pangajuhtide sõnul vaid koostöö kavandamiseks korraldatud kohtumine tekitas turul tugevid spekulatsioone kolme panga ühinemise teemal. Eelnevate sündmuste (Hansa- ja Hoiupanga ühinemine ning Ühispanga ja Tallinna Panga mitteühinemine) taustal on üsna raske ette kujutada, et Riias ei tulnud jutuks ka pankade ühinemisega seonduv.

Maaklerid ja analüütikud olid võimaliku ühinemise suhtes äärmiselt skepitilised. Samas oleks selline ühinemine tugev vastulöök Hansa-Hoiu liidule. Ühte kindlat ja ühte võimalikku liitumist võrreldes tuleb tõdeda, et kolme panga ühendamine on kahtlemata oluliselt keerulisem ja raskem ülesanne kui kahe panga ühendamine. Tulevikuväljavaated on mõlemal juhul head, kuid tulemusi tasuks oodata siiski pikemas perspektiivis.

Turg reageeris ühinemisspekulatsioonidele eile Ühispanga aktsia 0,37protsendse tõusuga. Hommikul viis teade börsi hetkeks siiski ligi 3,3% üles, kuid perspektiivide ebaselgus (kas üleüldse ühinetakse?) manitses ettevaatlikkusele ja hind langes.

Hetkel kuum