5. veebruar 1998 kell 22:00

Pirita linnaosa vanem asus kokku hoidma

Monika Salu ütles, et linnaosa valitsuse vana struktuur ja seal valitsenud bürokraatia oli meeletu. «Kui oled natuke aega töötanud ja näed, kuidas pool päeva juuakse lihtsalt kohvi, tekkis tahtmine tõestada, et struktuuri on võimalik ümber teha,» lausus Salu. Varem töötas Pirita linnaosa valitsuses 43 ametnikku.

Salu kinnitas, et uus struktuur on vajalik. «Nii-öelda mugav osa on linnaosa valitsusest välja viidud ja tööle jäi ainult paremik,» lisas ta.

Salu ütles, et varem olid linnaosa valitsuse elamu- ja kommunaalosakonna palgal katlakütjad ja elektrikud, kes ei suutnud aga tagada ööpäevaringset teenindust.

Avaliku konkursi järel kannab 78 Pirita maja vee, kanalisatsiooni, elektri- ja küttesüsteemide, ventilatsiooni ja kommunaalmaksete eest hoolt OÜ Vara ja Hooldus. Linnaosa valitsus hoidis sellega kokku 250 000 krooni, väitis Salu.

150 000 krooni hoidis linnaosa valitsus kokku raamatupidamise reformimisest, lisas Salu. Tema sõnul osutab linnaosa valitsusele nüüd raamatupidamise teenust OÜ Aristata.

«Linnaosa valitsuse raamatupidamine muutub veelgi avalikumaks ja kogu raamatupidamise dokumentatsioon asub ühes kohas,» ütles Monika Salu.

Töötasude pealt kokkuhoitava raha suunab Pirita linnaosa valitsus heakorratöödeks ja sotsiaalhoolekandeks. Teiste Tallinna linnaosade valitsused ei kavatse töötajaid koondada.

Hetkel kuum