Lähenev euro tingib suuri kursikõikumisi

26. veebruar 1998, 00:00

Jaapani peaminister RyutaroHashimoto plaanitsevat kõrvale heita väljakuulutatud majandusabinõude paketi. Kuulujutud vallandasid dollari müügi jeeni vastu ning viimase kurss tõusis veidi üle jeeni. Jaapani majandusabinõude pakett, mis fiskaalmeetmeid ei sisaldanud, jätab väga vähe ruumi saareriigi siseriikliku tarbimise suurendamiseks. Diskontomäära, mis on niigi rekordilise 0,5% tasemel, edasine alandamine on ebareaalne. Nii jääbki Jaapanil üle ainult lasta jeeni kursil langeda.

Valuutaturgusid iseloomustas eile siiski üldine loidus. Olulisi makromajanduslikke näitajaid ei avaldatud. Oodati küll USA Föderaalreservide juhi A. Greenspani ettekande teist osa, kuid midagi uut ei tule ilmselt ka sealt ning keskpanga lühiajaliste laenude intress jääb lähikuudel muutmatult 5,5% tasemele.

Turgude tähelepanu pöördub üha enam ja enam Euroopa rahaliidule, sest läheneb mai, mil otsustatakse lõplikult liiduga ühinevad riigid ning kahepoolsed kursid. Analüütikud on tulevase euro suhtes kahes leeris. Ühed on seda meelt, et järgmisel aastal muutub euro valuutaturgude lemmikuks. Teised on aga vastupidisel seisukohal, sest Saksamaa majanduskasv on aeglustumas. Eile avaldatud Saksamaa lääneosa veebruari inflatsioon oli küll 1,1% (aastasel baasil), kuid seda vaid tänu madalatele toorainete ja energiakandjate hindadele. On vähetõenäoline, et Saksamaa keskpank tõstab sel aastal oma monetaarpoliitika peamist instrumenti -- repomäära. Võib siiski arvata, et euroeelne aeg kujuneb väga närviliseks ning valuutakursid hakkavad tugevasti kõikuma.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    28. November 2011, 18:13
    Otsi:

    Ava täpsem otsing