Lühiuudised

03. märts 1998, 00:00

Talinvest kavatseb lähiajal loobuda osalusest toiduainetööstuse kontsernis ETFC Grupp, säilitades samas strateegiliste investeeringutena osalused gruppi kuuluvates ettevõtetes.

«Loobudes osalusest haldusfirmas, säilitame igal juhul ja täies mahus osaluse ASides Kalev ja Rakvere Lihakombinaat,» ütles Talinvesti avalike suhete juht Kristjan Vassil. «Talinvesti eesmärk ei ole haldusfirma omamine, vaid investeerimine suurtööstusesse ja finantssektorisse,» märkis ta.

Vassil kinnitas, et ETFC aktsiatest loobumise teemal on teise osapoolega, toiduainetootjaga Epeks läbirääkimised peetud. BNS

Riigikohus andis eile Innovatsioonipanga asjas õiguse Eesti Pangale, jättes jõusse ringkonnakohtu otsuse, mis sunnib halduskohut Innovatsioonipanga õigeks mõistnud otsuse uuesti läbi vaatama.

Innovatsioonipank tugines oma kohtuvaidlustes väitele, et Eesti Panga mullu sügisel tehtud litsentsi äravõttev otsus oli motiveerimata.

Riigikohtu otsuses seisab, et keskpanga otsus oli tervikuna olemas ja seega kohtulikult vaidlustatav, ütles keskpanga infojuht Andrus Kuusmann. BNS

Valitsus võib täna kehtetuks tunnistada metallikaubanduse korrastamise määruse, millega varem riigile kuulunud Eesti Metallieksport (EMEX) sai ainuõiguse metalli eksportimiseks.

Valitsus andis monopoolse ekspordiloa EMEXile oma viie aasta taguse määrusega.

Mullu sügisel taotles majandusministeeriumilt ühekordset metalliekspordiluba Oru Turbakombinaadi omanik OÜ Frees Turvas, kuid ministeerium keeldus. Peale Frees Turba taotles EMEXi monopoolsete õiguste kaotamist veel ettevõtteid. BNS

Tallinna eelmisele võlakirjaemissioonile antav rahvusvahelise agentuuri Moody's reiting tuleb abilinnapea Ants Leemetsa sõnul sama, mis Eesti riigilgi.

Eestile andis Moody's septembris krediidireitingu Baa1, mis on Baltimaade kõrgeim. Leemetsa sõnul on tavaks, et pealinna reiting ei saa olla kõrgem riigi omast. Võlakirjadele antav reiting on sisuliselt ka Tallinna linna krediidireiting. Kahe aasta eest emiteeritud eurovõlakirjade reiting peab valmima viie nädala jooksul. BNS

Eesti kutsub New Yorgist ÜRO peakorteri juurest tagasi oma erakorralise ja täievolilise suursaadiku Trivimi Velliste seoses tema ametiaja lõppemisega.

Välisministeeriumi pressiesindaja Ehtel Halliste ütles, et välisminister Toomas Hendrik Ilves esitab täna valitsusele materjalid Trivimi Velliste tagasikutsumiseks. Halliste sõnul lõpeb Velliste nelja-aastane ametiaeg ÜRO juures 1. septembril.

Pressiesindaja sõnul on ministeerium leidnud ametkonnasisese konkursi teel Velliste asemele uue suursaadiku, kelle nimi avalikustatakse pärast tema ametisse kinnitamist. ÄP

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing