23. märts 1998 kell 22:00

Rapla konserveerib oma pankrotistunud Hollywoodi

Linnavalitsus taotleb suurehitist oma bilanssi, kuid riik peab kindlustama konserveerimise, sest tegemist on ikkagi riigi alustatud ehitusega, ütles Rapla linnapea Eero Kalberg.

Kalbergi sõnul on riik kultuuriminister Jaak Alliku näol põhimõtteliselt oma jah-sõna öelnud ja loodetavasti on 1999. aasta riigi eelarves vajaminev kaks ja pool miljonit krooni sees. Täna pole Rapla linnal suurehitises mingit osalust ega kaasarääkimisõigust.

Rapla linnavalitsuse andmetel vajab gigantne kultuuriobjekt ligi 30 miljoni krooni ulatuses investeeringuid ja selle raha loodab linn saada riigilt.

Kultuurikeskuse asutaja Toivo Kurmet on teadmata kadunud. Eesti Pank süüdistab Kurmetit 18,9 miljoni krooni riisumises ja politsei on mehe kuulutanud tagaotsitavaks.

Politseiameti keskuurimisbüroost öeldi, et kuulujuttude andmetel varjab skandaalne ärimees ennast välismaal.

Keskuurimisbüroo töötaja ei välistanud, et Kurmet võib ennast varjata ka Eestis.

Rapla maavanema Kalle Talviste sõnul sõlmis ärimees Toivo Kurmet 1990. aastal maavalitsusega koostöölepingu, mille kohaselt pidi Kurmet suurehitist finantseerima.

Finantseeringute suurust koostööleping ette ei näinud ja osapoolte kohustused jäid vabaks. Seetõttu puudub maavalitsusel ülevaade, kui palju Kurmet hoonesse raha paigutas.

«Kurmet tundis ennast küll vahepeal hoone peremehena, kuigi see ei olnud tema eraomand. Samas ei rikkunud skandaalse kuulsusega ärimees reegleid,» ütles maavanem.

Hoone rahastamiseks loodud Maghira fondi tegevdirektori Jana Kivimägi sõnul teenis fond kirjaketi mänguga neli miljonit krooni ja kogu raha paigutas Kurmet multimeediakeskusesse.

«Kurmet pole loobunud multimeediakeskuse ideest,» ütles Kivimägi. Esialgse kava järgi tahtis Kurmet hoones restaureerida oma aja kuulsaima Eesti ansambli Virmalised salvestisi.

Maavanem Kalle Talviste lisas, et edasine koostöö ärimees Toivo Kurmetiga hoone ehitamisel ei ole välistatud, kui praeguseks tagaotsitavaks kuulutatud Kurmet taas välja ilmub.

Hetkel kuum