Lühiuudised

15. aprill 1998, 00:00

Järgmisel nädalal avab AS Tarvis Pärnus Eesti ühe suurima autovaruosade kaupluse, mille prognoositav käive ületab 11 miljonit krooni.

ASi Tarvis ärijuht Toomas Aaviste rääkis, et järgmisel laupäeval ametlikult avatava kaupluse üldpind on 270 m². Nii suure üldpinnaga autovaruosade poodi Eestis mujal ei ole, lisas ta.

Pärnus Ehitajate tee ääres oleva kaupluse ja sinna kuuluvate bürooruumide väljaehitamine maksis Aaviste sõnul 3 miljonit krooni. Investeeringuteks võeti laenu Ühispangast, toeks oli ka ASi Tarvis suuromanik Pärnu KEK, kelle kaudu saadi poe ruumid, rääkis Aaviste. ÄP

Eestis otsis märtsis riiklike tööhõiveametite vahendusel tööd 34 850 inimest, mis on 1780 inimese ehk 5,4 protsendi võrra enam kui veebruaris.

Märtsis otsis tööd 4,1 protsenti tööealisest elanikkonnast.

Tööturuameti teatel oli tööta tööotsijate arv kõige kõrgem Valgamaal, kus tööd otsis 8,2 protsenti maakonna tööealistest inimestest. Ida-Virumaal ulatus tööotsijate arv 6,9 ja Võrumaal 6,6 protsendini tööeas inimestest.

Kõige vähem oli tööta tööotsijaid registreeritud Tartumaal, kus tööd soovis leida 2,5 protsenti elanikest, Ida-Virumaal ja Pärnumaal vastavalt 2,3 ja 2,1 protsenti.

Möödunud aasta märtsiga võrreldes kahanes tööotsijate arv 9,1 protsenti. BNS

Tallinnas Pärnu maantee viadukti tänavu suveks planeeritud kapitaalremonditööd võivad edasi lükkuda, sest projekteerimise käigus kasvas objekti maksumus ligi poole võrra.

Projekteerimise käigus otsustati remontida ka trammiteed, mis lisas ehitusmaksumusele ligi 7 miljonit krooni, ütles Tallinna Teede ASi juhatuse esimees Tiit Padar.

Padari sõnul algasid viadukti rekonstrueerimistööde konkursile laekunud pakkumused 15 miljonist kroonist. BNS

Ühispank ja Tallinna Pank otsustasid peagi tekkivale liitpangale sobiva nime leidmiseks korraldada avaliku konkursi, mille peaauhind on 25 000 krooni.

«Kummagi panga senine nimi ei oma rahvusvaheliselt meeldejäävat kõla -- see aga on rahvusvaheliseks pürgiva ettevõtte jaoks eluliselt vajalik,» ütles Ühispanga president Ain Hanschmidt. BNS

Riigikogu rahanduskomisjon kõhkleb Isamaaliidu algatatud kütuseaktsiisi pidurdava eelnõu kasulikkuses, sest see võib oluliselt vähendada riigieelarve tulusid.

Riigikogu rahanduskomisjon tegi eile ettepaneku eelnõu teine lugemine katkestada.

Komisjoni aseesimees Jürgen Ligi ütles, et riigieelarve tulusid vähendas riigikogu juba valitsuse algatatud riikliku mootorsõidukimaksu eelnõu tagasilükkamisega.

Isamaaliidu algatuse heakskiitmise korral vähenevad riigieelarve tulud Ligi sõnul veelgi. See on raske otsustuse koht, lausus ta.

Ettekandega eelnõu kaitseks esinenud Isamaaliidu esimees Toivo Jürgenson ütles, et aktsiisi järsk tõus on toonud kaasa tarbijahinnaindeksi kasvu ja salakütuse osakaalu tõusu Eesti turul. BNS

Eilse ÄP artiklis «Ühispanga bilansimahu kasv 10 protsenti» lk 7 pildiallkirjas on Hoiupanga turgude asedirektor Ago Lauri nimega seostatud ekslikult tsitaati, nagu oleksid Ühispanga finantstulud kaks korda suuremad kui Hoiupangal. ÄP palub vabandust.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing