26. mai 1998 kell 22:00

Telekanalitesse enam eurotoodangut

Ringhäälingunõukogu esimehe Paul-Eerik Rummo sõnul soovis kultuuriministeerium algul Eesti üleminekut Euroopa reeglitele kohe, nüüd on kokku lepitud ajapikenduses kuni 2003. aastani.

«Kui me ilmutame valmisolekut eurodirektiivid omaks võtta, on meil parem ligipääs paljudele Euroopa filmifondidele,» märkis Rummo. See annaks võimaluse kasutada Eesti filmi- ja teletoodangu valmistamiseks Euroopa Liidu raha.

TV3 asepresidendi Andres Jõesaare väitel on tegemist lausa ultimaatumiga: kuni eurodirektiive pole omaks võetud, seni raha ei saa. «Isiklikult ei poolda ma seda põhimõtet, sest mille poolest peaks Eestis toodetud uudisteprogramm olema kehvem mõnest Euroopa saatest,» rääkis Jõesaar.

Eesti Televisiooni (ETV) peatoimetaja asetäitja Mariina Mälk ütles, et ETV programmis peab 2001. aastaks Euroopas toodetud saadete osa suurenema 50 protsendini. See on vaid 5% tõus, sest praegu moodustab eurotoodang ETV programmis 45%, USA saated 31% ja Austraalias toodetud programmid 17,5%, seletas Mälk.

«Euroopa saadete osa suurendamine on pikk protsess, mis oleneb ka meie rahalistest võimalustest, sest väärtsarjad on kallid,» lausus Mälk. ETV on ostnud Euroopast süvamuusikasarju ja Mälgu sõnul sooviks telekanal soetada ka maailmakirjandust tutvustavaid saateid.

Paul-Eerik Rummo lisas, et Eesti liitumiseni ELiga tuleks Eesti telekanalitel arvestada kohalikke olusid, pärast liitumist Euroopa Liiduga muutuvad eurodirektiivid aga ülemuslikuks.

Hetkel kuum