Hallaste pakub Hansateele poodi

02. juuni 1998, 00:00

Infortari aktsiate müük on otseselt seotud Hansatee algatatud sõjaga sadama tax-free kaupluste vastu, kinnitas Hallaste.

Tema sõnul on ta sama ettepaneku arutamiseks soovinud kohtuda Hansatee suuraktsionäri, Ühispanga presidendi Ain Hanschmidtiga, kuid tulutult.

Kompromissettepaneku kohaselt peaks Hansatee lõpetama maksuvabade firmade ründamise ja ostma ära kõik kaupluse omaniku ASi Nordesk Tax Free aktsiad.

Hallaste õigusbüroo omalt poolt lõpetab kõik aktsioonid ASi Infortar, ASi Hansatee Grupp ja Eesti Ühispanga vastu ning Infortari teised aktsionärid ostavad ära Hallaste kaudu müüdavad 60 Infortari esitajaaktsiatähte kümnekordse nominaalhinnaga. Hallaste vahendusel müügis olevate aktsiate nominaalväärtus on 6 miljonit krooni. Ühe 100 000kroonise nominaaliga aktsia väärtus on Hallaste sõnul 1,3 miljonit krooni.

Reede õhtuks oli vahepeal müügis olnud aktsiate hulk kahanenud 25 protsendilt 19-le, müügis on aktsiaid nominaalväärtuses 6 miljoni krooni eest. Infortari aktsiakapital on 32 miljonit krooni.

Hallaste kinnitas, et hea tahte märgina ta uusi Infortari aktsiaid müüki ei võta. Hallaste sõnul on kõik endale kuuluvaid esitajaaktsiaid müüa soovijad maksuvabades piirkondades registreeritud offshore-firmad. Tegelikke Infortari aktsionäre on võimatu kindaks teha, sest esitajaaktsiad teevad automaatselt omanikuks selle inimese, kelle käes aktsiad on.

Ekspeaminister Tiit Vähi tunnistas reedel, et Infortari 18. aprilli koosolekul esindas ta ASi Valga Grupp, kellele kuuluvate aktsiate arvu ei soostunud ta ärisaladusele tuginedes avaldama.

Vähi sõnul osteti Infortari aktsiaid eelmise aasta sügisel, kui ta ei olnud enam riigiteenistuses. Vähi lisas, et soodsa pakkumise korral võib firma oma osaluse Infortaris maha müüa.

Sama meelt on ka Ain Hanschmidt, kes esindas koosolekul Ühispanka. «Kui keegi pakub väga head hinda, oleme valmis müüma,» lausus Hanschmidt. Ta lisas, et odavalt Ühispank oma osalusest Infortaris ei loobu, kuid ei soostunud nimetama võimalikku hinda.

Hallaste sõnul võib müügitehing toimuda lähiajal, kui aktsiaid tahab osta keegi Infortari omanik, kes on Hansateega lähedalt seotud.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing