3. juuni 1998 kell 22:00

Konverentsiruumid Võrumaal pakuvad soodsaid võimalusi

Suvel mõjub suurlinnast väljas palkmajas või puudevilus olemine värskendavalt. Konverentsigi võib korraldada linnainimesele veidi harjumatul, kuigi tundub, et viimasel ajal trendikaks muutunud moel -- turismitalus või puhkemajas. Kuigi Võru on ka tuntud suusakoht, ei leia meeldiva kasulikuga ühendajaid sealmail ainult külmadel talvepäevadel.

Võrumaal pakuvad oma saale konverentsi pidamiseks Kiidi turismitalu Rõuge vallas, Linda külalistemaja Antsla vallas, Kütioru puhkekeskus Võru vallas ja Järveküla puhkemajad Rõuge vallas.

Linda külalistemaja üürib oma konverentsisaali välja ka tunnihinnaga, ülejäänud kolm on määranud kas päeva- või päevade hinna. Kui soovite neid saada lühemaks ajaks, kui hinnakirjas märgitud, on see kokkuleppe korras võimalik.

Kuigi nendes kohtades võib konverentse ja seminare korraldada, on Linda, Kütioru, Kiidi ning Järveküla eelkõige siiski puhkekohad. Seetõttu on seminarilistel väga head võimalused pärast tööd ka lõbutseda.

Külalistemaja Linda on asulas, kuid jääb linlaste mõistes peaaegu järve kaldale.

Kiidi turismitalu pakub peale konverentsi veel simmani korraldamist (1000 krooni), lõõtsameest (300 krooni), rattarenti (gruppidele 50 krooni päev), jutuvestjat (50 krooni tund), giiditeenust (50 krooni tund), tasuta lõkkeplatsi, kiige, võrkpalliväljaku ja suusaradade kasutamist.

Järveküla puhkemajad Lõuna-Eesti kuppelmaastiku keskel seisavad samuti järve kaldal. Lõbustustest saab tellida matku, ekskursioone, mäesuusakeskuse külastust, hobusega saanisõitu.

Kütioru pakub ekskursioone endise Nõukogude Liidu ballistiliste rakettide baasi Nursis, Piusa liivakoobastesse, Suurele Munamäele ning Rõuge ürgorgu. Ette teatades on võimalik külastada ka Petseri kloostrit.

Lõkkeõhtu maksab 300 krooni, õhtuks kvaliteetse plaadi-või elava muusika tellimine 900--25 000 krooni. Saab korraldada ilutulestiku. Kütiorus võib harrastada ka jahiturismi.

Kütiorus kehtivad kevadest sügiseni teistsugused hinnad kui talvel. Suvisel ajal maksab kompleksi rent nädalavahetuseks 11 060 krooni. Selle sees on ka lõkkeõhtu.

Kuigi keegi gruppidele peale kogu kompleksi rendi soodustuse muid hinnaalandusi välja ei paku, kehtivad grupikülastuste puhul sageli kokkuleppelised soodustused.

Hetkel kuum