4. juuni 1998 kell 22:00

Automüük ründab taas rekordeid

Valitsuse plaan hakata autode arvel riigi rahakotti täitma teeb ärevaks nii autoostjaid kui -müüjaid. Praeguse seisuga peaks uuest aastast kehtestatama luksuskaupade maks, mis kallima parfümeeria, olemeelektroonika jms kõrval hakkaks puudutama ka kalleid sõiduautosid. Tõenäoliselt on kuuldused plaanitavast täiendavast maksukoormuse tõusust üheks põhjuseks, miks automüük taas rekordlainetel.

Mais müüdi 1300 sõiduautot -- võrreldes aprilliga 81 võrra enam. Enamat suudeti vaid mullu septembris, kui müüdi 1311 sõiduautot.

Autode müügi- ja teenindusettevõtete Eesti liidu juhatuse esimees Jaak Uudla leiab, et vaatamata viimastel kuudel taas elavnenud automüügile pole alust siiski buumist rääkida. «Kui Eestis on 400 000 autot, kulub autopargi uuendamiseks ikka 40 aastat,» kinnitab Uudla. Muret peaks tegema hoopis see, et autopark, mille keskmine vanus mõne aasta eest tasapisi noorenes, vananeb taas. Tuleks soodustada uute autode maaletoomist, et mitte risustada Eestit sisse toodavate oma aja ära elanud autodega.

Vahepeal ringles autoringkondades ka seaduseelnõu, mis käsitles autoaktsiisi tõstmist. Uudla andmetel on tänaseks eelnõu, mis ka automüüjaid enam-vähem rahuldas, valitsuse poolt siiski tagasi lükatud ja pole selge, millise projektiga nüüd välja tullakse.

Hetkel kuum