Tallinna äriregister ületab tähtaegu

26. juuni 1998, 00:00

«Meie vahendusel äriregistrisse esitatud materjalide põhjal tuleb tõdeda, et kandeotsuse tegemiseks ette nähtud 15päevase tähtaja asemel kulub reeglina rohkem kui üks kuu,» selgitas ta.

Kande tegemiseks ette nähtud viiepäevasest tähtajast peetakse enamikul juhtudel kinni. Truuväli märkis, et mõni üksik ettevõte on saanud registrisse seadusega ettenähtud ajaks, enamasti venib kandeotsuse tegemine nädalaid ja isegi kuid üle lubatud aja.

5. veebruaril esitas Truuväli oma sõnul äriregistrisse ASi Ratehal avalduse kande muutmiseks, mis puudutas ettevõtte aadressi muutust. Kanne tehti alles 9. aprillil, ehkki pidanuks valmis olema juba veebruaris.

Teiseks eiratakse tema sõnul seadusesätet, mis kohustab teatama kande tegemisest või sellest keeldumisest avaldajale viivitamatult, kuid mitte hiljem kui kümne tööpäeva jooksul.

Samal ajal tullakse Aili Truuväli sõnul vastu riiulifirmade asutajatele, kes saavad oma firmasid registreerida hulgakaupa kiirendatud korras.

«Näiteks üheksa OÜ Autente-LC juhi Jüri Truutsi asutatud osaühingut, mille kõigi põhikirjad kinnitati 2. märtsil, kanti äriregistrisse juba 19. märtsil,» väitis Truuväli. OÜ Autente-LC juhatuse liige Jüri Truuts märkis selle kohta, et talle endale tuli ka nii kiire registreerimine üllatusena. «Seekord toodi Pärnu piirkonnast kohtunikud Tallinnale appi, sest need olid jäänud töödega ummikusse,» selgitas ta.

Truutsi teatel venitavad registritöötajad hoopis riiulifirmadega põhimõttel, et teil aega küll, nagunii on teil neid varasemast riiulil seismas.

Ärikonsultant Argos Kracht kinnitas, et vaevalt riiulifirmade asutajaid teistest esile tõstetakse. «On asju, mis saame kiiresti kätte, ja asju, mis venivad üle mõistuse kaua,» selgitas ta. Näiteks üks riiulifirma, millel oli nimesarnasusega probleeme, on Krachti sõnul «kinni» oktoobrist saadik.

Tallinna linnakohtu registriosakonna juhataja kohusetäitja Marika Pihlak ei soovinud äriregistri järjekordi kommenteerida. Ta ütles, et kellelegi ei tehta eelistusi ja tööd võetakse ette nende esitamise järjekorras.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing