21. juuli 1998 kell 22:00

Põletame ise laserplaadi

Laserplaadikirjuti on alates keskmise suurusega ettevõttest hea vahend oma tagavarakoopiate või andmebaaside arhiveerimiseks. 650 MB infot mahutav laserplaat on odavam kui muud suuremahulised andmekandjad, millele tagavarakoopiaid tehakse (kirjutatava CD hind algab mõnekümnest kroonist). Näiteks mahuka graafilise presentatsiooni koostamisel on laserplaat hea kompaktne andmekandja sülearvutiga kaasa võtta. Samuti on laserplaadile info salvestamisel ja transportimisel lihtne teda jälle lugeda: suuremahulisi andmekandjaid on väga erinevaid ja omavahel nad ei ühildu, laserplaadiseade on aga tavaliselt igas firmas.

Korduvkasutusega kirjutatavatele laserplaatidele saab tavaliselt infot salvestada ja üle kirjutada kuni 1000 korda. Salvestatud info säilimisele antakse tavaliselt garantii kuni 100 aastaks.

Samuti saab laserplaadikirjutiga peale andmete plaadile salvestada ka muusikat või kõnet. Muusika mahamängimiseks korduvkasutusega laserplaadilt (CD-RW) peab muusikaseade toetama MultiRead standardit. Ühekordselt kirjutatava laserplaadi (CD-R) mahamängimisega saab hakkama iga CD-pleier.

HP SureStore on varustatud graafilise tarkvaraga, plaadi koostamine pole muud kui vajalike failide hiirega vajalikesse kataloogidesse tirimine. Samuti saab faile salvestada igast kasutajaprogrammist otse CD-le nagu tavalisele flopile.

Hetkel kuum