23. august 1998 kell 22:00

AS Pärnu Meierei sai uue omaniku

Pärnu Meierei juhatuse liige Siim Suursild ei nõustunud avalikustama ettevõtte müügihinda, kuid kinnitas, et see oli väljakuulutatud tuhandekroonisest meierei vara avaliku oksjoni alghinnast suurem.

Pärnu Meiereile on see juba teine omanikuvahetus viimase kahe kuu jooksul.

Suursilla sõnul müüs ettevõtte senine omanik Dameca Holding firma sellepärast, et vabaneda 7 miljoni krooni suurusest võlast EVEA Pangale.

Sulatatud Juustutootmise AS jätkab juustu tootmist vastavalt kehtivale kasutusvalduslepingule, mis kehtib veel kümme aastat.

Sulatatud Juustutootmise ASi juhataja Urmas Sardise sõnul kavatseb ettevõte toota umbes 50 000 tonni sulatatud juustu kuus. «Selle koguse juures tasub ettevõtmine end juba ära,» ütles Sardis.

Kontserni Ühinenud Meiereid juhatuse esimees Aivar Pärgmäe on öelnud, et Ühinenud Meiereid pole Pärnu meiereist huvitatud, sest juba omab seal oma ettevõtet AS Topmilk.

Urmas Sardise sõnul pole Sulatatud Juustutootmise AS seotud ühegi Eesti suure piimatööstusega, vaid tema omanik on üks eraisik.

Juuli alguses müüs Tallinna piimatööstus Pärnu meierei Dameca Holdingule kontserni saneerimise eesmärgil. Pärnu meiereis töötab 35 inimest ja ettevõte toodab sulajuustu.

Hetkel kuum