25. august 1998 kell 22:00

Eesti ehitusettevõtted ehitasid Eestis II kvartalis alltöövõttu kasutamata 2,2 mld krooni eest, mis on püsivhindadesse ümberarvutatult 26% rohkem kui mullu samas ajavahemikus.

Tänavu esimesel poolaastal ehitasid ehitusettevõtted 5,7 mld krooni eest, mis on kehtivates hindades 50% rohkem kui 1997. aasta esimeses pooles.

Koos alltöövõtuga tegid ehitusettevõtted statistikaameti andmeil II kvartalis 3,4 mld krooni eest ehitustöid, mis teeb 51% rohkem kui möödunud aastal samal ajal.

Remonditööd moodustasid ehitusest 46% ehk 1,6 mld kr. Möödunud aasta sama perioodiga võrreldes vähenes remonditööde osa 3%.

Alltöövõttudeks kulutasid ehitusettevõtted aprillis, mais ja juunis ühe miljardi krooni.

Eestis ehitati II kvartalis 3,1 mld krooni eest (93% kõigist ehitustöödest) ja välisriikides 252 mln krooni eest. Sel ajal töötas ehitusettevõtetes ca 34 000 inimest, kellest otseselt oli ehitusega hõivatud 87%. BNS

Tallinna SRV Kinnisvara poolt kavandatud Radisson SASi hotelli ehituse algus viibib segaste finantseerimistingimuste tõttu. Hetkel peab SRV oma partneritega finantseerimistingimuste osas nõu. Enne lepingute allakirjutamist projekti finantseerijaid ei avalikustata.

Ehitus pidi algama 15. augustil. Ligi 700 mln krooni maksva 25korruselise hotelli ehitamiseks Tallinna südalinna on ehitusluba jm tehnilised eeldused olemas.

Kuigi kohalikud pangad on projekti finantseerimise suhtes ettevaatlikud, tagab Soome SRV Viitoset OY gruppi kuulumine ettevõtte hotelliprojektile raha väljastpoolt Eestit. SRV on sõlminud eellepingud hotelli ehitamise rahastamiseks Soome ja Euroopa pankadega. BNS

Tallinna linn andis esmaspäeval toetuse vabaõhumuuseumi territooriumil asuvasse Liberty mõisakompleksi suurejoonelise puhke-, spordi- ja õppekompleksi rajamiseks, mis oli Hansapanga nõukogu esimehe Hannes Tamjärve idee.

Mõisa hooned anti 1986. aastal vabaõhumuuseumile, kes pole võimeline neid korras hoidma. Muuseum otsis mõisa taastamise võimalusi soovimata oma maad müüa. Erakooli loomist muuseumi territooriumile on toetanud ka kultuuriministeerium, koolikompleksi rajamiseks on loodud Rocca al Mare Koolimaja AS. Riigi toetusel võiks koolihoone valmida 2000. aasta sügiseks. ETA

Hetkel kuum