29. september 1998 kell 22:00

Raivo Vare läheb Telekomi tutvustama

8.--20. oktoobrini kestval visiidil külastab Vare Euroopas Frankfurti, Genfi, Zürichit ja Londonit ning Ühendriikides New Yorki, Minneapolist ja Bostonit.

USAs osaleb Vare rahvusvahelise telekommunikatsiooniliidu aastakongressil, millel on oluline osa erastamistähtaja paikapanemisel.

Vare rääkis, et kavatseb potentsiaalsetele investoritele Telekomi kui firmat tutvustada, et saaks juba edasi minna erastamise järgmisele etapile -- nn road-show'le, kus peetakse juba konkreetseid läbirääkimisi. Esialgse ajakava järgi peab Telekomi 49% riigile kuuluvaid aktsiaid börsile jõudma tänavu, ilmselt aasta lõpuks.

Vare ei välistanud, et Telekomi aktsiamüük võib nihkuda järgmisesse aastasse, sest turusituatsioon pole selleks praegu sobiv. «Kõik oleneb turgude seisust,» märkis ta.

Samas tunnistas Vare, et Telekomi erastamise käiku võivad mõjutada «väiklased grupihuvid», mis on tema hinnangul küll mõistetav, ent kahetsusväärne.

Erastamiskava järgi toimub Telekomi 49 protsendi riigiaktsiate müük esmase avaliku pakkumise teel Tallinna ja rahvusvahelistel börsidel.

Erastamisnõustaja ettepanekul toimub müük GDRide (Global Depository Receipt) vormis.

Esialgsete hinnangute järgi noteeritaks 49 protsendist Telekomi aktsiatest kümme protsenti Tallinnas, ülejäänud aga rahvusvahelistel börsidel.

Erastamisnõustajad on välja pakkunud Telekomi GDRide noteerimist Londonis või Luksemburgis.

Riik valis tänavu kevadel Telekomi erastamisnõustajaks ABN Amro Bank N.V ja N.M. Rothschild & Sons Ltd konsortsiumi, kuhu on kaasatud ka Ühispank ja Nomura International. BNS

Hetkel kuum