30. september 1998 kell 22:00

Rotermanni viikingilaev näitab Skandinaavia mõjusid Tallinnas

Tallinnas põimuvad vene ja skandinaavia mõjud, leiab Rotermanni hotelli sisekujunduse teinud Roman Djuzev disainibüroost Karmela Illustrations. Nii peakski Skandinaaviast tulnud külastaja siin end võimalikult hästi tundma.

Kujundajale osutus põhiliseks peavalutekitajaks asjaolu, et ajaks, mil tema palgati, oli üle poole kujundusmaterjalidest juba ostetud. Aja jooksul ehitati hotellile järjest juurde uusi korpusi ning kõigi nende kujundus tuli kooskõlla viia. Poole astase ehitusprotsessi käigus tuli oma algseid ideid mitmeid kordi ümber teha.

Nii numbritoad kui koridorid on värvitud inimsõbralikes toonides, välditud on ärritavaid lahendusi. Üks tingimus, mille tellija sisekujundajale esitas, oli see, et värvid soodustaksid puhkamist. Rotermanni hotell piiritleb oma klientuuri äriinimestega ja kõik hotellis peaks soodustama puhkust pärast tööd.

Erinevates värvides koridoridest suunduvad aprikoosivärvi ja helesinised numbritoad on kõik erinevad. Naturaalsest puidust mööbel peaks puhkamist soodustama.

Omapäraseimaks kujunduselemendiks Rotermannis on viikingilaeva meenutav retseptsioonilaud. Fuajeed, mis ulatub läbi kolme korruse, kaunistavad veel viikingisõdalasi kujutavad värvitud klaasist pildid.

Hotelli fassaad on praegu peaaegu täielikult kaetud plekiga. Tulevikus tahavad tellija ja sisekujundaja maja välisilmet muuta. Kavas on taastada paekivimüürid, et hoone harmoneeruks ümbritseva Rotermanni kvartaliga. Detailides on plaanis muuta ka sisekujudust: tuua see Eesti pinnale tagasi.

Hetkel kuum