6. oktoober 1998 kell 22:00

Semetroni büroo jätkas tööd renoveeritavas majas

Meditsiinitehnika müügi- ja hooldusfirma Semetroni büroohoone tähtaja ületanud ümberehituse tegi keerukaks tellijapoolne tingimus jätkata samal ajal poolel korrusel tööd, mis nõudis mõlemalt poolelt kannatlikkust.

Tellija kalkulatsioonide kohaselt ei tasunud ära ehituse ajaks rentida 15 töötajale mujalt büroopinda, samuti olid kliendid firma asukohaga harjunud. Teise korruse remondi valmides kolis Semetroni büroo esimeselt sinna üle.

1958. aastast pärineva endise tootmishoone renoveerimine ja sellele mansardkorruse lisamine (475 m² kasulikku pinda) oleks pidanud lõppema eelmise aasta detsembriks, kuid hoone kasutusluba on tuleohutusnõuete muutumise tõttu viibinud. Tingimisi mais valminud ehituse käiku on pidurdanud ühelt poolt ümberehitatava vana maja üllatused ning teiselt poolt alltöövõtjate praak ja tähtaegadest mittekinnipidamine.

Olulise ajakao põhjustas katusetöid teinud alltöövõtja, kes tuli välja vahetada. Ehituse venimise tõttu lükkusid maikuusse ka krohvitööd, mida ei saanud talvel külmaga ette võtta.

Tellija kavatses pärast ehitust kaks korrust välja rentida ja on maksnud eelrendilepingute hüvitamiseks sadu tuhandeid kroone, samas hindab ta ehituse kvaliteeti heaks. Ehitaja ja tellija vahelised rahalised suhted selguvad pärast hoone lõplikku vastuvõtmist, kuid ehitaja loodab tellijaga trahvide suhtes kompromissile jõuda.

Hetkel kuum