7. oktoober 1998 kell 22:00

Investorite grupp huvitub EVEAst

«Ameerika investor on tõepoolest olemas. Õigemini on neid isegi mitu ja ma olen nende esindajatega kohtunud,» ütles EVEA Panga pankrotihaldur Tiina Mitt.

Miti sõnul lubas kõnealust investorite gruppi esindav advokaat, et tuleb kahe nädala pärast Eestisse mingi otsusega tagasi. Advokaat ei soovinud nime avalikustada.

«Ta ei öelnud, et naaseb ilmtingimata lubatud miljonitega, kuid ta pidas seda siiski üsna tõenäoliseks. Suurusjärk 200 miljonit krooni oli tal igal juhul eelnevalt teada ja panga bilansiga oli ta juba tutvunud,» selgitas haldur.

Miti sõnul oli investorite esindaja valmis pankroti väljakuulutamiseks ja teadis, et ka pärast sellist otsust saab olukorda päästa. Mitt ütles, et ameeriklased olid teadlikud, et Eestisse toodav raha peab olema puhas. «Nad teadsid, et Eesti Pank võib raha päritolu kontrollida ega lepi igasuguse suure rahaga,» märkis ta.

USA investorite esindaja oli pankrotihalduri väitel kursis ka ERA Panga probleemidega ja oli valmis sellele kuulunud kolmandikku EVEA Pangast ise ära ostma.

Miti hinnangul on võimalik, et kõnealune pank jätkab tulevikus sama nime all, kuid ta seadis kahtluse alla senise turuni?i säilimise. «Siin käinud investorid lubasid positiivse otsuse korral panga reorganiseerida,» kinnitas ta.

Hetkel kuum