20. oktoober 1998 kell 22:00

Tartu büroopind müüb vaevaliselt

ASi Emajõe Ärikeskus juhataja Rait Abrase kinnitusel on 14korruselisest hoonest pool täidetud. «Kolmandik neist ruumidest on ostetud ja ülejäänud renditud,» täpsustas Abras.

Abrase sõnul katavad renditulud praegu kõik jooksvad kohustused ehituseks laenu andnud panga ees. «On oluline, et kevadeks suureneks maja täituvus oluliselt,» lisas Abras.

Emajõe Ärikeskus on loobunud pinda vaid korruse või poole kaupa müümast või rentimast. Abrase sõnul on kahe nädalaga võimalik poolele korrusele ehitada ruumid näiteks neljale büroole.

ASile Fortuuna Elamu kuuluva 10korruselise korterelamu kahel alumisel korrusel on büroopinda umbes 900 m². Maja haldajafirma juhataja Indrek Renteli kinnitusel töötab hoones praegu vaid üks büroo. Hoone ehitaja, AS Ehitusfirma Rand & Tuulberg on omandanud 180 ruutmeetri suuruse kontori.

«Ehitades arvasime, et büroopinna müümisega ei tule probleeme,» rääkis Rentel. «Nüüd oleme äraütlejatega kimpus.» Rentel ei välistanud, et kui büroopinnale sobivaid ostjaid ei leia, rendivad nad selle välja.

Korterelamu kõrval asuva büroohoone haldaja ASi Dinor Vara nõukogu esimees Toomas Tuvikene tunnistas, et kui nad poleks hoonele kolmandat korrust peale ehitanud, oleks maja saanud aasta varem valmis ning rentnike otsimine olnuks tunduvalt hõlpsam. Samas lisas Tuvikene, et rendituludest saab ettevõte ehituslaenu ja intresse tagasi maksta, kasumit hoone ei anna.

Tartu endise teenindusmaja renoveerimise esimene etapp lõpeb nädala pärast. «Meie rendipinnad on orienteeritud konkreetsele kliendile,» märkis maja haldaja OÜ Tartu Hansakeskus juhatuse liige, ASi Linnaehitus direktor Alar Kroodo.

Hetkel kuum