3. november 1998 kell 22:00

EVEA Panga pankrotiistung võib edasi lükkuda

Mitt nentis, et tal on võimalus paluda kohtut edasi lükata pankrotimenetluse eelistung, kuid sellist võimalust, et Eesti Pank võtaks neljapäeva õhtul pankrotiavalduse tagasi, ei ole.

Mitt ütles, et kui ka minnakse kohtusse, siis ei minda sinna keskpangaga vaidlema, vaid keskpangaga arutatakse neljapäeva õhtul tegevuskava läbi.

EVEA Panga vastne juhatuse esimees Margus Tilga ütles, et EVEA Pank esitas eile keskpangale oma kava kaasata panga omanikeringi üks Londoni börsil noteeritud ettevõte. Investori nime ei soovinud EVEA Panga juhtkond ja pankrotihaldur nimetada.

Panga juhatuse aseesimehe Anatoli Beilinsoni sõnul avalikustatakse investor siis, kui Eesti Pank on EVEA Panga kava läbi vaadanud ja investori heaks kiitnud.

«Investor toob panga aktsiakapitali 150 miljonit krooni,» sõnas Tilga eile. Ta lisas, et sellele lisaks pannakse 35 miljonit krooni klientide rahast aktsiakapitali ning teine 35 miljonit krooni võetakse panga varadest, mis konverteeritakse allutatud laenuks.

Tilga ütles ka, et universaalpanka on edaspidi raske pidada. «Kui meie pank uuesti tööle hakkab, oleneb strateegia investori soovist,» sõnas ta.

Üleeile hakati hoiuste tagamise fondi kaudu välja maksma EVEA Panka kinni jäänud hoiuseid. Raha soovijatel õigus seda saada kuni 2. jaanuarini 1999.

Hetkel kuum