4. november 1998 kell 22:00

Tooraine

Aasta lõpp läheneb ning paljud ettevõtted ja organisatsioonid teevad prognoose toormeturgude käitumise kohta järgneval aastal. Flemings Global Mining Group ennustab järgmiseks aastaks, eriti esimesel poolaastal, kulla hinna tõusu üle 300 dollari unts.

Kulla hinnale positiivselt mõjuvatest teguritest on peamised dollari kursi langus (lühiajalises perspektiivis) ja tarbimise kasv Aasias. Kulla hinda kergitab ka aktsiahindade kõikumine ja intressimäärade langus. Negatiivse tegurina on peamist osa mänginud keskpankade kullamüügid. Euroopa rahaliiduga liituvad riigid on nagu ühest suust korranud, et nendel kullavarude müüki päevakorras ei ole. Venemaa teatas eile, et järgmisel aastal kulda ei ekspordita ning kogu kaevandatav metall jäetakse valuutareservi katteks. Mongoolia keskpank teatas seitsme tonni väärismetalli ostust viimase 10 kuu jooksul.

Keskpankade roll kullaturul ei piirdu viimastel aastatel ainuüksi ostu-müügiga, vaid kohaliku valuuta kattevaraks olev väärismetall on pandud teenima laenamise ning keerulisemate finantsoperatsioonide abil.

Hetkel kuum