5. november 1998 kell 22:00

Fondis saabub selgus aastavahetuseks

Intervjuu Hüvitusfondi juhatuse esimehe Aare Tammemäega

Aare Tammemäe tunnistas eile, et Hüvitusfondi senised tegevjuhid võtsid ülemäära suuri aktsiariske ja lubas, et saab Hüvitusfondi tegelikus kahjumis selgusele aastavahetuseks.

Miks otsustasite Hüvitusfondi tegevjuhi koha vastu võtta? Minu jaoks on üks etapp Talinvest Supremas töötades läbitud. Minu ülesanne oli üles ehitada teenust pakkuv finantsorganisatsioon. Arvan, et olen selle ülesande täitnud. Uus pakkumus muutus atraktiivseks ja pean seda päris heaks väljakutseks.

Eelmisel nädalal.

Täna.

Avaliku tähelepanu all olemine, tingituna sellest, et Hüvitusfond on erinevalt Talinvestist avalik-õiguslik institutsioon.

Jah, see on kindlasti üks ülesannetest.

Kuupäeva jätan praegu lahtiseks, töö hakkab kohe pihta.

Täpselt nii kaua, kui bilanss saab koos audiitoritega läbi käidud, kõik vajalikud ekspertiisid tehtud, hinnangud antud. Arvan, et siis on ka tulemus näha.

Pigem räägin siin aastavahetusest.

Enne ei avalikusta ma mingit programmi, kui ei ole enda jaoks teinud selgeks mõningaid põhimõtteid ja üle vaadanud firma protsesse ehk kuidas ettevõte seesmiselt organiseeritud on. Enne ei ütle ma midagi.

Ei oska praegu öelda. Täiesti lahtine.

Selline küsimus esimesel päeval. Teate väga hästi, milline on vastus. Ma pean asja uurima ja sellega ma hakkan tegelema. See on kindlasti üks suuremaid prioriteete, see on selge.

Uus juhatus formuleerib oma tegevusstrateegia lähtepunktid sõltuvalt analüüsist. See on minu vastus.

Praegu ma seda ei kommenteeri.

Igas ettevõttes võib olla midagi, kõik bilansid on varjul. Ma ei oska öelda, ma pean seda vaatama.

Hinnangut on vara anda, see tuleb analüüsiga. Selge on, et on võetud ülemääraseid riske aktsiaturul. See on esimene asi, mis silma hakkab.

Kindlasti ei oska ma seda praegu öelda. Pean kogu bilansi läbi käima.

Hetkel kuum