5. november 1998 kell 22:00

Nitrofert soovib Eesti Energialt hinnasoodustust

Ajalehe Põhjarannik teatel peatas Nitrofert karbamiidi tootmise 18. oktoobril ning peab sellest ajast läbirääkimisi Eesti Energiaga.

Nitroferti peainsener Vladimir Kret ütles, et maailmaturul pole karbamiidile nõudlust selle hinnaga, mida Nitrofert praegu oma tootmiskuludest lähtuvalt pakub.

Kreti sõnul oleks elektri hinna alanemine teiste karmide kokkuhoiuabinõude kõrval üks kulutuste vähendamise võimalus.

Kokkulepe Eesti Energiaga soodustuse osas tähendaks seda, et Nitrofert saab karbamiidi tootmist jätkata ning Eesti Energia saaks elektri eest Eesti suurimalt elektritarbijalt Nitrofertilt suuri summasid, märkis Kret.

Eesti Energia tootmisdirektor Lembit Vali ütles, et Eesti Energia ja Nitrofert sõlmisid suvel lepingu, milles on elektri hind seotud Nitroferti poolt ostetava elektrienergia kogusega.

Vali sõnul hakkab Nitrofert sõlmitud lepingu alusel soodsamalt elektrit saama juhul, kui ettevõtte rakendab täiendavaid tootmisvõimsusi ja hakkab tarbima rohkem elektrit kui senine maksimumkogus.

Karbamiiditehase käivitamine aga Nitrofertile hinnasoodustust ei anna, märkis Vali.

Praegu töötab Nitrofertis 600 inimest, neist 200 karbamiiditsehhis. Karbamiiditsehhi töötajaid sundpuhkusele pole saadetud ning nad tegelevad tootmise töökorras hoidmisega.BNS

Hetkel kuum