17. november 1998 kell 22:00

Tasanduskihi eritsement lühendab ehitamise aega

 

Kui tavalise betooniga tehtud põrandatasanduskihi kuivamisaeg on normide järgi 28 päeva, siis eritsementi ASO-EZ2 kasutades kõigest umbes kaks päeva. Eritsement võimaldab oluliselt lühendada ooteaega, et jätkata töid värskel aluspõranda tasanduskihil. See väheneb ka ehituse maksumust tervikuna.

Aluspõranda betoontasanduskihi tegemiseks mõeldud ASO-EZ2 sisaldab pulbrilist, Super-Compoundsi S1 baasil väljatöötatud lisandit, mis tagab tasanduskihi kiire kivistumise ja mehaanilise vastupidavuse.

Mehaanilise vastupidavuse tõstmiseks on eritsemendi koostisse lisatud ka spetsiaalseid kiude.

ASO-EZ2 võib kasutada samuti väljas (palkonid, terrassid), kui on tehtud täiendav hüdroisolatsioon nt Aquafin-2Kga.

Eritsementi saab töödelda pumbaga ja tema üks pealekandmiskiht võib olla kuni 6 sentimeetri paksune.

Tasanduskihi paigaldamisel ASO-EZ2ga tuleks kaasa haarata aluspinnas olevad vuugid, täiendavaid vuuke pole vaja lõigata. Seinte ning tugitalade ümber tuleb enne tasanduskihi tegemist panna polüstüroolribad.

Kasutades ASO-EZ2, saab kahe tunni jooksul teha järeltöötlust, ligikaudu kolme tunni pärast võib pinnal kõndida.

Enne tasanduskihi pealekandmist peab betoonaluspind olema kandevõimeline, kõik lahtised osad tuleb eemaldada freesides või liivapritsiga.

Kasutatud betoonpõrandate tasandamiseks võib ettevalmistatud aluspinnale kanda minimaalselt 1 cm paksuse ASO-EZ2 tasanduskihi. Nakkumiseks tuleks eelnevalt pinnale kanda nakkemass, millesse on lisatud tugevdus- ja nakkelastifikaatorit.

Hetkel kuum