26. november 1998 kell 22:00

BMW pöörab koos Mercedesega metsa

BMW maastikuauto hakkab pakkuma konkurentsi M-klassi Mercedesele ja Land Roveri tippmudelitele.

BMW toob jaanuaris avalikkuse ette kauaoodatud maastikuauto. Äripäevale jäi sõiduk siiski silma juba suvisel Saksamaa autobahn'il, paraku ei õnnestunud kiirteel roolis olles tookord veel maskeeringutega autot fotoaparaadi objektiivi ette fokuseerida. Nüüdseks on auto valmis ning fotod avaldamiskõlbulikud ka BMW enda arvates.

Ehkki BMW pole ametlikult uue mudeli kohta käivaid üksikasju veel avaldanud, on Saksa autoajakirjandus andnud uustulnuka kohta juba esimesi ülevaateid. Nende andmetel on tegu neljarattaveolise sõidukiga, auto jõuallikas on kaheksasilindriline, töömaht kas 3,5 või 4,4 liitrit.

Esialgne nimeversioon SAV (Sports Activity Vehicle) on tänaseks asendunud BMW-likuma tähe ja numbri-

kombinatsiooniga. Uue sõiduki nimeks saab X5 ja ta baseerub, nagu nimigi ütleb, mullu turule tulnud 5-seeria autodel, üht-teist tuttavat (eriti salongis) leiab ka kevadel tutvustatud uuelt 3-seerialt. Tegu pole siiski mitte uue põlvkonna neljarattaveolise touring'uga (omaaegne mudel oli kõrgelt hinnatud kevadises ÄP auto erilehes avaldatud automüüjate autoeelistuste küsitluses), vaid täiesti uue sõidukiga.

Autot hakatakse tootma samas, kus ka kahekohalist rotsterit BMW Z3 (vt ÄP autotest 18.07.97) -- USAs Spartanburgis. Seetõttu valiti ka esmaesitluseks mitte mõni Euroopa autonäitus, vaid hoopiski Põhja-Ameerika tähtsaim auto-show -- jaanuari alguses Detroidis avatav NAIAS.

X5 saab konkurendiks Jurassic Pargis nime teinud M-klassi Mercedesele (mida toodetakse samuti USAs), ka saab temast võistleja oma perekonna liikmele -- BMW omanduses oleva Land Roveri tippmudel Range Roverile (järgmise põlvkonna Range Rover hakkab X5ga sama põhja jagama).

Lähiajal on Euroopa luksmaasturitele konkurente lisandumas. Uustulnukad on valmimas mitmel autotootjal -- põnevamatest on turule jõudnud Cadillaci maastikuvariant Escalade!

Hetkel kuum