WC-poti käetoed liikumispuudega inimestele

02. detsember 1998, 00:00

Tänapäevaste ehitusnormide järgi ehitatud avalikes vannitubades/tualettruumides on mõeldud ka liikumispuuetega inimestele. Spetsiaalsetes invavannitubades kasutatakse käetugede ja abikangide süsteeme koos langetatavate valamute, pikendatud kangidega segistite ning kõrgendatud isteosaga WC-pottidega.

Gustavsbergi abivahendite süsteemi Spaceline kuuluvad paralleelsed, seinale kinnitatavad ja suurt koormust kannatavad relsid, mille külge kinnituvad ülestõstetavad või fikseeritud käetoed. Esimesed on mõeldud abiks tualettpotti kasutades, teised on toeks du?i võtmisel.

Valamute kinnitamiseks on üles ja alla liigutatavad paneelid, mis lubavad valamut kasutada ratastoolist tõusmata.

Segistite kergemaks kasutamiseks on need pikendatud kangidega, WC-potile on loputuse hõlbustamiseks paigaldatud kõrgendatud klahv, mis on ka ebakindla käega hästi tabatav.

Terviksüsteem õigustab end hooldusasutustes, nõuab ruumikat vannituba ning on kodudes kasutamiseks kallis.

Lihtsama võimalusena rahuldab liikumispuudega inimese igapäevased vajadused uus paariskäetugi, mida on võimalik paigaldada kõigile Gustavsbergi Nordica seeria WC-pottidele. See Spaceline'i sarja toode on eelmistest odavam ning nõuab vähem ruumi.

Käetoed ei nõua spetsiaalset, kõrgendatud isteosaga WC-potti, vaid sobivad ka tavalistele mudelitele komplektis kõva kaanega. Käetoed on ülestõstetavad ja kinnituvad WC-poti prill-laua kinnitusaukudesse, mistõttu võib poti paigaldada ka seinast kaugemale, et abistaja pääseks selle taha.

Käetoed on abivahendiks ka ajutise liikumispuude korral, mille võib põhjustada suusanõlval murtud jalg.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 08:58
    Otsi:

    Ava täpsem otsing