Kaja Koovit • 8. detsember 1998 kell 22:00

Pennu keskendub arvutitootmisele

Rahumaa sõnul on Pennu aktsia alla hinnatud ning juhtimisvead ettevõtte laiendamisel kahandanud firma väärtust. Ettevõtte põhitegevusalana on aktsionäridele reklaamitud arvutite tootmist ning müüki, mitte liisingutegevust ja kinnisvaraäri, lisas Rahumaa.

Esmaspäeval omandas pooled Pennu aktsiatest firma CC Computer OÜ. Firma kuulub Balti Cresco Investeerimisgrupile ja kaasinvestoritele, kelle nimesid Cresco nõukogu esimees Indrek Rahumaa ei soostunud avaldama. Ta märkis, et Pennu suurim võlausaldaja Hansapank ei kuulu tuumikinvestori omanike hulka, kuid tunnistas, et enne investeeringu tegemist konsulteeriti Hansapangaga.

Rahumaa lausus, et Cresco hindab Pennut perspektiivis heaks investeeringuks ja väikeste, bilanssi, logistikat ning toodete ekspordi suurendamist puudutavate muudatustega on võimalik ettevõte taas õigele rajale tuua.

Balti Cresco Investeerimisgrupp on olnud ka varem Pennuga seotud, korraldades ettevõtte aktsia-

emissioonid.

Millised konkreetsed muudatused ettevõttes tehakse, peaks Rahumaa sõnul üldjoontes selguma 22. detsembril toimuvaks aktsionäride korraliseks koosolekuks.

Rahumaa sõnul on esmaspäeval moodustatud juhatus ajutine, kelle volitused lõpevad aktsionäride üldkoosolekuga. Praeguse juhatuse eesmärk on analüüsida ettevõtte olukorda ja otsustada, kui palju on tarvis ettevõtte arenguks kaasata lisaraha kas täiendavate pangalaenude või avalike aktsia-

emissioonide näol.

Rahumaa lisas, et raha kuritahtlikku kõrvaldamist Pennust ei ole nad avastanud, küll on aga ettevõtte juhtimisel tehtud aktsionäride seisukohast vigu.

Esmaspäeval kutsus Pennu nõukogu tagasi senised juhatuse liikmed Alo Koobi, Merle Vackeri ja Aleksander Gubari. Uuteks juhatuse liikmeteks nimetati peale Indrek Rahumaa veel Andres Hallmägi ja Jüri Ploom advokaadibüroost Pohla ja Hallmägi.

Mõlemad on olnud Pennuga seotud ka varem õigusteenuste kaudu ja nende juhatusse nimetamine on seotud põhikirjast tuleneva viieliikmelise juhatuse nõudega. Juhatusse kuuluvad veel Pennu töötajad Lembit Abileid ja Harro Kalda.

Pennu aktsia hind tõusis eile börsil kolme tehingu käigus 3,5% 11,8 kroonini.

Hetkel kuum