8. detsember 1998 kell 22:00

Riigiasutused asendavad 2000. a oma arvutipargi

«Valitsus arutas teisipäeval 2000. aasta infotehno-

loogilist probleemi ja leidis, et infosüsteemide väljavahetamise peavad oma haldusalades läbi viima ministeeriumid,» rääkis Otti. «Riigikantseleile jääb siin vaid koordineeriv roll.»

Tema sõnul ei peaks 2000. aasta saabumine Eesti riigiasutustele mingeid probleeme tekitama, sest infotehnoloogia on juba praegu piisavalt uus ja enamik vananenud riistvara on juba välja vahetatud.

«Suures osas on riigi infosüsteemid muretsetud viimase kolme kuni viie aasta jooksul, kuid 2000. aasta vigu võib olla ka uuemas tarkvaras,» märkis Otti.

«Suuremad ohud peituvad siin infrastruktuuriettevõtete infotehnoloogiasüsteemides, kuid ka nemad juba tegelevad probleemiga,» lisas ta.

Maailmapank on andnud Eestile 2000. aasta probleemi lahendamiseks 100 000 dollari suuruse planeerimisgarantii.

Paljudes vanemates arvutites ja teistes mikroskeeme kasutavates seadmetes on aastanumber kirjeldatud arvutimälu kokkuhoiuks kahekohalise arvuna.

Seetõttu võib arvuti tõlgendada aastat 2000 aastana 1900 või suvalise juhusliku arvuna. Samuti on aasta lõpul mitmeid kriitilisi kuupäevi, näiteks 9.9 1999, millele vastavat neljakohalist väärtust on mõnedes süsteemides käsitletud faili lõpu tunnusena.

Spetsialistide hinnangul on kogu maailmas 2000. aasta probleemi kõrvaldamise kulud 1630 miljardit dollarit.

Autor: BNS

Hetkel kuum