Kristi Malmberg • 19. jaanuar 1999 kell 22:00

Reklaamifirmad kaklevad postide pärast

Tallinnas on kaheksa reklaamposti, mida reklaamiteenuseid pakkuvad OÜ MegaMeedia ja Unicom Eesti peavad mõlemad enda omaks. Eile võttis Unicom maha ühe vaidlusalustest postidest koos MegaMeedia poolt sinna paigutatud ASi Eesti Telefon reklaamiga. Sündmuskohal olid mõlema firma tellitud töömehed, turvafirma ESS töötajad ja politsei.

«Oleme juba varem vaielnud, kelle koht see on, aga asi pidi saama juriidilise käigu,» rääkis MegaMeedia juhatuse esimees Villu Ainsam. «Sellisest asjast ei teatanud meile keegi,» kommenteeris ta konkurendi aktsiooni. Villu Ainsam väitis, et nende firma on võtnud reklaampostid Tallinna Panga liisinguga kapitalirendile.

Samas väitis Unicom Eesti esindaja Raul Piirimees, et juriidiliselt kuulub see koht posti paigaldamiseks nende firmale. «Post võib ju neile kuuluda,» lisas ta.

Vaidlus kahe reklaamifirma vahel sai alguse sellest, et MegaMeedia omanikud on omanikud ka varem Unicom Eesti alla kuulunud Maanteereklaami OÜs. Firma Maanteereklaam rentis osa reklaamposte Tallinna Panga liisingu kaudu ja nüüd ei suuda konkureerivad firmad õigusjärglust paika panna.

Mõlema firma esindajad tunnistasid, et nende vahel tuleb pikk ja segane kohtuasi.

Hetkel kuum