20 jaanuar 1999

Sideseaduse eelnõu parandasid Telekomiga seotud juristid

Eesti Telekomi erastamist nõustava advokaadibüroo Raidla & Partnerid advokaat Sven Papp kuulub alates detsembrist Eesti Telekomi nõukokku.

Ettevalmistatav telekommunikatsiooniseadus on koos sideametiga Eesti telekommunikatsioonituru põhiline regulaator.

Teede- ja sideminister Raivo Vare ütles eile, et ei näe probleemi advokaadibüroo Raidla & Partnerid samaaegsel osalemisel Eesti Telekomi erastamisprotsessis ning telekommunikatsiooniseaduse eelnõu parandamises. Vare põhjendas advokaadibüroo teenuste kasutamist asjaoluga, et Eestis on telekommunikatsiooni tundvaid juriste vähe.

Papp ütles, et Raidla & Partnerid andis telekommunikatsiooniseaduse eelnõule hinnangu ja tegi parandusettepanekud eelmise aasta sügisel, kui eelnõu oli ettepanekute tegemiseks Eesti Telekomi IPOd korraldava konsortsiumi käes.

Valitsus soovib eelnõusse teha kaks parandust: esimene parandus puudutab jälitustegevust, mille osas sätestatakse seaduse eelnõusse vastavatele organitele suuremad volitused, teine puudutab sideameti tööga seotud vaidlusi.

Telekommunikatsiooniseadus reguleerib üldiselt telekommunikatsiooniturgu ning märkimisväärse turujõuga ja monopoolses seisundis ettevõtete tegevust.

Seaduse teine oluline funktsioon on fikseerida, kuidas riik lubab kasutada piiratud ressurssi, näiteks raadiosagedusi ja telefoni numeratsioone.

Seaduse jõustumise järel ei vaja telekommunikatsioonifirmad enam tegevuslitsentse, mille tulemusel turg liberaliseerub.

Autor: BNS

Hetkel kuum