Sirje Niitra • 18 märts 1999

Norma uudis jäi tulemata

Siimon ütles, et nädal tagasi oli olemas lootus, et positiivsed uudised tulevad. «Rohkem ei saa ma midagi öelda,» lausus Siimon viitega rangetele börsireeglitele.

Siimon tunnistas, et kõik ei ole läinud nii, nagu Norma juhid plaanisid. Küsimusele, kas see uudis puudutab võimalikku Norma omanikevahetust, vastas Siimon, et ta ei tea seda.

Norma juhtkond viibis käesoleva nädala alguses Rootsis iga-aastasel General Motorsi esindajate tippjuhtide kohtumisel. Sellel kohtumisel mingeid kirjalikke ega suulisi kokkuleppeid ei sõlmitud, kinnitas Siimon.

Tema sõnul on General Motorsi gruppi kuuluva Saabiga tehtud koostööd juba aastaid, kuid Normas toodetud autotarvikute ekspordi maht Skandinaaviasse pole oluliselt kasvanud.

Eelmisel aastal tegi Norma Saabi autotehasele allhankeid 12 miljoni krooni eest aastas. «Tahaksime saada rohkem ja keerulisemaid töid, aga see nõuab pikka eeltööd,» märkis Siimon. Tema sõnul oli toimunud kohtumine selles osas julgustav.

Norma netokäive eelmisel aastal oli 410,8 miljonit krooni. Norma loodab sõlmida AvtoVAZiga lähemal ajal uue tarnelepingu, mis seisab praegu Vene poole taga.

Norma aktsia hind langes eile Tallinna börsil pärast üle kuu aja kestnud tõusu rohkem kui 4 protsenti. Aktsia sulgemishind oli 20,1 krooni.

Hetkel kuum