24. märts 1999 kell 22:00

Edelaraudteele tegi pakkumise ka Prantsuse CGEA Transport

Prantsuse juhtiva reisiveo firma huvi on leida Ida-Euroopas pikaajalisi ja usaldusväärseid partnereid, ütles ettevõtet nõustava Eesti välisinvesteeringute agentuuri projektijuht Madis Maripuu.

CGEA Transport on Maripuu sõnul arvestatav investor, kes on seni invetseerinud enamikku Euroopa riikidesse, kaasa arvatud Soome ja Rootsi. Vivendi kontserni kuuluv CGEA Transport osutab reisiveo teenust nii maanteel kui raudteel.

Ettevõtte 1997. aasta käive oli 12,5 miljardit Prantsuse franki ehk ligi 30 miljardit krooni. CGEA Transport annab üle Euroopa tööd 26 000 inimesele.

Edelaraudtee kõigi aktsiate ostuks laekus tähtajaks 18. märtsiks mitu pakkumist. Seni on teadmata, kas pakkumisi oli kaks või enam.

Edelaraudtee nõuniku Urmas Glase sõnul käisid ettevõttega tutvumas ja tegid pakkumise Prantsuse ja Suurbritannia firma.

CGEA Transporti kõrval tegi ametlikult kinnitamata andmeil pakkumise Briti raudteefirma GB Railways, mida nõustab Optiva Pank. Panga projektijuht Henn Ruubel nõustas edukalt ka Fraser Gruppi, mis moodustas riigiga rahvusvahelise reisiraudtee ühisfirma.

GB Railways on Suurbritannias tegutsev firma, mis tegeleb riiklikult doteeritava liiklusega raudteelõikude opereerimisega.

Erastamisagentuur (EEA) nõukogu valib parima pakkumise välja juuni lõpuks.

EEA kuulutas ettevõtte 100% aktsiate kaheetapilise eelläbirääkimistega enampakkumise välja detsembris.

Riik müüb Edelaraudtee aktsiakapitali laiendamise teel poole ehk 100 mln krooni võrra. Edelaraudtee vajab viie aasta jooksul üle miljardi krooni investeeringuid. Edelaraudtee käive oli 1998. a esialgseil auditeerimata andmeil 179 mln krooni, kasum jäi nulli.

Autor: BNS

Hetkel kuum