Kadi Heinsalu • 25. märts 1999 kell 22:00

Reklaamifirma kaebas linnaosavalitsuse kohtusse

IO Välisreklaami OÜ-le kuulub kesklinnas kaks pilti vahetavat prismareklaami tulpa, kummagi kohta on sõlmitud pikaajalised lepingud. Kesklinna valitsus keeldus IO juhi Marco Rüüteli sõnul nende rendipindade kohta reklaamiluba pikendamast. Samuti ütles linnaosa ära 19 uuest reklaamikohast, mida firma taotles.

Kokku tegutseb kesklinna ja vanalinna piirkonnas kümmekond välireklaamifirmat, kellest suurim on AS Expoplakat. Marco Rüüteli hinnangul soosib kesklinna valitsus Expoplakatit, mille enamusaktsiad on linna käes ja kuni oma surmani möödunud sügisel juhtis seda firmat kesklinna valitsuse endine asevanem Urmas Mikk.

Expoplakatile ja veel viiele reklaamifirmale kehtib reklaamipindade rentimisel soodustariif 65 kr/m², samas kui teised rentijad peavad maksma ligi poole rohkem.

Kesklinna valitsuse nooremspetsialist Ain Ilves sõnas, et IO Välisreklaami OÜ on ise süüdi, et jäi reklaamiloa pikendusest ilma. Firma hilines eelmise aasta reklaamiloa maksu tasumisega. Ka reklaamiloa pikendust tuli IO küsima poolteist kuud hiljem, selgitab Ilves.

Marco Rüütel sõnas, et nad jäid reklaamiloa pikendamisega tõesti oma süül hiljaks, kuid nad maksid nõutud summa kolmekordses määras kiiresti ära ja kahetsesid hilinemist, ent ikka ei saanud linnaosaga kokkuleppele. «Vastuseks teatati, et hiljemalt 22. märtsiks olgu välireklaamid maha võetud,» kurtis Rüütel.

Kuna asi on kohtusse antud, peatas halduskohtunik oma määrusega välireklaami mahavõtmise. Rüütel sõnas, et ei oska välja tuua kahju, mis firma linnaosa tõttu võib kannatada. Kui linnaosa reklaamiloast jätkuvalt keeldub, peab IO Välisreklaam katkestama mitu lepingut ja kaotab maine klientide silmis.

Eelmisel sügisel oli sarnane probleem reklaamifirmal OÜ Megameedia, kes ka ei saanud linnaosalt pikka aega reklaamiluba. Põhjenduseks toodi, et firma oli kevadel paigaldanud loata reklaami.

Kesklinnas prismareklaami eksponeeriva OÜ Meigas Avo omanik Andrus Meius ütles eile, et neil ei ole kesklinnavalitsusega probleeme olnud. Meiusi andmetel oli IO Välisreklaami OÜ paigaldanud ühe välireklaami hoopis ilma kooskõlastuseta. «Küllap ta on kaotanud usalduse,» arvas Meius.

Hetkel kuum