28. märts 1999 kell 22:00

Püsiv huvi Kadrioru vastu tõstab piirkonna korterite hindu

Võrreldes aastataguse perioodiga on korteriturg Kadriorus praegu vähemaktiivne. Tänaseks on sooritatud enamik neist tehingutest, mida oli võimalik teha reaalsete hindadega.

Kadrioru peamine probleem on see, et omanikud küsivad korterite eest pahatihti üle mõistuse kõrget hinda. Turgu pärsib samuti paljude Kadrioru piirkonna elanike ükskõiksus oma eluaseme vastu.

Arvan, et aastaga jäävad korterite hinnad Kadriorus üldjuhul samale tasemele. Hindade langust pole oodata, sest alati on olemas inimeste grupp, kes eelistavad teiste linnaosade korteritele korterit Kadriorus.

Kadriorg jääb ka tulevikus perspektiivseks piirkonnaks, sealsete korterite järele on suur nõudlus.

Eelkõige tuntakse Kadriorus huvi Vilmsi tänava ja Narva maantee vahele jääva kolmnurga vastu, kus pakkumine on tunduvalt väiksem kui nõudlus.

Prognoosin, et aasta pärast on Kadrioru korterite hinnad praegusest kuni 10% kõrgemad, v.a korterid uutes elamutes, kus hinnad on juba piisavalt kõrged.

Uute pindade hinnad tõuseksid vaid juhul, kui lihtsustuksid eluasemelaenu tingimused. Eluasemelaenu kasutavad enamasti noored inimesed, kel intresside maksmisega vähem raskusi.

Kadrioru korterite hinnad on hetkel suures plaanis sarnased terve ülejäänud kesklinnaga, v.a muidugi vanalinn. Korterite hinnad vanemates kivimajades on olnud vahemikus 7000--8000 kr/m², renoveeritud elamutes 10 000--11 000 kr/m² ja uutes elamutes 12 000--13 000 kr/m². Puumajade korterite hinnad ulatuvad kuni 6000 kr/m².

Mida soodsamaks muutuvad eluasemelaenu tingimused, seda tõenäolisem on eeloleval aastal Kadriorus ligikaudu 5protsendine hinnatõus.

Mida odavam on raha, seda vähem kaubeldakse korterite hinna osas ning müüjad saavad suurema tõenäosusega selle hinna, mida nad küsivad.

Kadrioru korterite vastu on ostjatel suur huvi, aastaga hinnad tõusevad kuni 10.

Hetkel kuum