Silva Männik • 29 aprill 1999

Bergmann mängib Polarise saatusega

Üleandmist on seni takistanud Bergmanni poolt ERA Panga pankrotihaldurile antav puudulik informatsioon.

«Palusin eile Bergmannilt kinnitust, et Sampolt saadav raha ei lähe kuskile välja ning et Polarisel pole mingisuguseid teadmata kohustusi,» rääkis ERA Panga pankrotihaldur Urmas Tross. «Pärast nelja sain ma faksi, kus Bergmann teatab, et ta kinnitab kõike -- mida ta kinnitab, seda ei tea keegi.»

Sellise lausega dokumendiga ei saa Trossi sõnul mingisugust luba tehingute teostamiseks anda. «Mul on kahju, et Bergmann nende seltside omanike juhatajana niimoodi asjasse suhtub,» lausus ta.

Tross ütles, et ta ei tea, millised plaanid Bergmannil saadava rahaga on ja kas soovitakse osa raha Polarise teise omaniku Pro Investi kaudu pankrotipesast kõrvale viia. Trossi sõnul antakse tema küsimustele vaid üldsõnalisi vastuseid või ei saa ta neid üldse.

Kindlustuslitsentsi komisjon andis eile litsentsi Sampo Elukindlustusele, mis oli seni Sampole üheks takistuseks Polaris Elu lepingute ülevõtmisel. Samas ei tühistatud Sampo Kindlustuse juhatuse esimehe Olavi Laido sõnul Polarise litsentse.

Polarise lepingute ülevõtmiseks pole Sampo kokkulepet seni sõlminud.

Eile enne kindlustuslitsentsi komisjoni koosolekut teatas Polarise suuromanik Andres Bergmann, et Polaris ja Sampo saavutasid juriidiliselt siduva kokkuleppe, mille kohaselt Sampo võtab üle Polarise kindlustusportfelli.

Olavi Laido sõnul oli Bergmanni teade tema jaoks üllatuseks, sest mingisugust lepingut nad eile alla ei kirjutanud. Ilma kirjaliku lepinguta ei hakka Sampo Laido sõnul kindlasti Polarise lepinguid üle võtma. «Lepingu allakirjutamiseks puuduvad ikka veel vajalikud eeltingimused, nagu näiteks pankrotihalduri kirjalik nõusolek,» märkis Laido.

Andres Bergmann keeldus eile õhtul pressiavaldusele kommentaare lisamast.

Pankrotistunud ERA Pangale kuuluvat Polarist ähvardab litsentsi kaotamine, sest seltsil jäi emapanka kinni 13 miljoni krooni eest hoiuseid.

Enne ERA Panga litsentsi tühistamist püüdis panga suuromanik Andres Bergmann panga avamiseks raha saamise eesmärgil müüa Polarise aktsiate kontrollpakki. Aktsiate vastu huvi tundunud Sampo lükkas aga otsustamise kuni moratooriumi lõppemiseni edasi ja pärast pankrotimenetluse algatamist tegi Bergmannile lepingute ülevõtmise ettepaneku. Portfell kavatsetakse üle võtta ilma reservide kattevarata. Vajaliku üle 60 miljoni krooni investeerib Sampo reservide katteks ise.

Hetkel kuum