Tõnis Oja • 4. mai 1999 kell 22:00

Dow lõpetas päeva 11 000 punktiga

Dollari kurss kerkis jeeni suhtes kolme nädala kõrgeimale tasemele, sest Jaapani peaminister andis mõista, et kohest vajadust lisaeelarve koostamiseks pole. Möödunud nädalal tekkisid valuutaturgudel spekulatsioonid, mis olid ajendatud saareriigi kõrgemate ametnike oletustest, et Jaapan vajab lisaeelarvet koos sisetarbimist stimuleeriva abipaketiga. Peaminister väitis aga, et ta usub, et Jaapani majandus pöördub pärast kaks aastat kestnud kriisi taas tõusule. Rahandusaasta lõpuks (31. märtsil) oodatakse 0,5protsendilist majanduskasvu.

Dollarit toetas ka esmaspäeval toimunud aktsiahindade ralli Wall Streetil. Dow Jonesi tööstuskeskmine kerkis päeva lõpuks üle 225 punkti ning lõpetas ülalpool 11 000 punkti taset. Kuna Jaapani finantsturud olid eile endiselt pühade tõttu suletud, olid turgude aktiivsus ja kursikõikumised väikesed.

Kanada, Austraalia ja Uus-Meremaa dollari kursid kerkisid esmaspäeval selle aasta kõrgeimale tasemele. Kõigi kolme riigi eksporditulud sõltuvad väga suures osas toormehindadest, mis eesotsas naftaga on viimaste kuude jooksul teinud läbi märkimisväärse tõusu. Eile toimus väike korrektsioon, kuid potentsiaali edasiseks tõusuks on kõigil kolmel valuutal.

Hetkel kuum