13. juuni 1999 kell 22:00

EBRD kaalub suure laenu andmist Tallinna Soojusele

EBRD nõukogu vaatab Mustamäe piirkonna torustiku uuendamiseks vajamineva laenu projekti läbi 16. novembril, teatas pank.

Tallinna Soojuse juhatuse esimees Leonid Lipavski ütles reedel, et Tallinna Soojus EBRDga laenuläbirääkimisi ei pea, sest nende eeltingimused ei olnud firmale vastuvõetavad.

EBRD soovis läbirääkimiste ajaks sõlmida mandaadilepingu, nõudes kõneluste katkestamise eest 10 000 euro ehk 156 000 krooni suurust trahvi, selgitas Lipavski.

Tallinna Soojus sellise mandaadiga nõus ei olnud ning lepingule alla ei kirjutanud, lisas ta.

Lipavski avaldas imestust EBRD teate üle, nagu kaaluks pank Tallinna Soojusele siiski laenuandmist.

Tallinna Soojus peab Mustamäe projekti rahastamiseks laenuläbirääkimisi Põhjamaade Investeerimispanga (NIB) ja ühe Saksa pangaga, mis lubavad laenu soodsamatel tingimustel ja erinevalt EBRDst leppetrahvi ei küsi, märkis Lipavski.

EBRD Tallinna Soojuse laenuprojektiga tegelev ametnik Eric Hermann ütles, et Tallinna Soojuse selline seisukoht tuleb talle üllatusena ning et neil pole mingit informatsiooni, et laenu enam ei soovita.

Tallinna Soojus on suurim soojusenergia tootja Eestis. Firma varustab kütte ja sooja veega 71 protsenti Tallinna linnast.

Tänavu investeerib Tallinna Soojus Maailmapanga laenu raames pealinna soojamajandusse üle 75 miljoni krooni. Tulevaks aastaks kinnitas ettevõtte nõukogu 121,96 miljoni kroonise investeeringute kava.

Tallinna Soojus 2000. aastaks kasumit ei kavanda ning rahastab plaanitud projekte omavahendeist ja olemasolevatest laenudest.

Autor: BNS

Hetkel kuum