Kaja Koovit • 11. juuli 1999 kell 22:00

Saku aktsia kallines kümnendiku võrra

«Hinnatõusu põhjustas lääne institutsionaalsete investorite ostuhuvi, suured ostuorderid ja väike müügihuvi,» põhjendas enamiku Saku õlletehase aktsiaid vahendanud ASi Suprema müügijuht Veikko Maripuu.

«Saku aktsiat on alati igatsetud ja turult on seda raske leida,» lisas ASi Hansa Asset Management juhataja Mihkel Õim.

Saku õlletehase vabalt kaubeldavate aktsiate hulk on väike, mistõttu võib iga suurem ostuorder aktsia hinda oluliselt kergitada. Müüjate vähesusest annab tunnistust see, et Saku õlletehase aktsiaga tehakse tehinguid varem kokku lepitud suurtes kogustes või 1000 ja 2000 aktsia kaupa.

Saku õlletehase aktsiaga sooritati reedel Tallinna börsil 37 tehingut, milles vahetas omanikku üle 76 000 aktsia. Aktsia sulgemishinnaks kujunes 50,5 krooni.

Veikko Maripuu märkis, et Saku õlletehase aktsia puhul on ostuhuvi põhjuseks eelmise aasta viimases kvartalis alanud Eesti õlleturu järsk areng. «Samuti on välisinvestoritele positiivne õlletehase stabiilne dividendipoliitika,» lisas Maripuu. Tema hinnangul on Saku õlletehase aktsia hinnal veel kasvuruumi.

ASi Hansa Investments peaanalüütik Toomas Reisenbuk lausus, et vaatamata vahepealsele hinnakorrektuurile on börsiaktsiate hinnad alates kevadest tõusnud. «Olen uskunud ja usun ka praegu, et oleme oma makronäitajate poolest tõusutrendis,» lisas ta.

Tallinna börsi päevakäive kasvas reedel ligi 29 miljoni kroonini, börsiindeks Talse tõusis 1,68 protsenti. Hansapanga aktsia käive oli päeva suurim, 16,5 miljonit krooni, aktsia hind tõusis 2,47 protsenti 83 kroonile. Põhinimekirja suurim tõusja oli Norma aktsia, mis kallines 3,82 protsenti 29,9 kroonile. Maaklerid peavad BNSi andmetel võimalikuks Norma aktsia hinna tõusu kõrgemale kui 35 krooni.

Hetkel kuum