ÄP fototoimetus • 18. juuli 1999 kell 22:00

Expo 2000 ootab toetust

Eesti Kaubandus-Tööstuskoja aseesimehe Jüri Käo sõnul toetavad ettevõtjad kindlasti Eesti osalemist Expo 2000-l, sest Saksamaal toimuval näitusel on võimalik investoritele Eestit tutvustada. «Ettevõtted, kes leiavad konkreetse väljundi, toetavad kindlasti ka rahaliselt,» ütles Käo.

«Me ei usu, et ettevõtjate toetus ületaks 20% vajatavast rahast,» lausus Expo 2000-l Eesti esinemist korraldava Eesti Investeeringute ja Kaubanduse Arendamise Sihtasutuse (EIKAS) avalike suhete juht Erki Peegel. Tema sõnul esitavad nad kulutuste kava valitsusele juuli lõpus.

EIKAS taotleb riigi eelarvest 28,9 mln krooni Eesti paviljoni ehitamiseks Hannoveri näituseplatsile, olmekuludeks ja ekspositsiooni paigaldamiseks. Majandusminister Mihkel Pärnoja on varem öelnud, et tema esitab EIKASi rahataotluse valitsusele siis, kui ta täpselt teab, milleks raha kasutatakse.

Eesti peab Expo 2000 korraldaja Ralf W. Jacobsi sõnul alustama paviljoni ehitustöödega hiljemalt sügisel. Paviljoni ehituseks kulub 10 mln krooni. Tänavusest eelarvest on valitsus Expo 2000 ettevalmistusteks eraldanud miljoni. Eesti projekti juhi Jüri Pedai sõnul on juba praeguseks kulunud 1,5 miljonit krooni.

Maailmanäitus Expo 2000 toimub Hannoveri 1,6 km² messikeskuse alal 1. juunist 31. oktoobrini aastal 2000.

Autor: ÄP

Hetkel kuum