25. juuli 1999 kell 22:00

Levicom käivitab Leedus GSM-sidevõrgu novembris

Levicomi juhatuse aseesimees Toomas Peek ütles, et praegu on allkirjastamisel võrgu tarnelepingud. Võrk on plaanis tema sõnul käivitada tänavu novembris.

Peegi sõnul on Levicomil nii Lätis kui Leedus kaitstud Q GSMi kaubamärk. Millise nime all Leedu operaator tegevust alustab, Peeks siiski praegu öelda ei osanud.

Mullu septembris Levicomi Leedu tütarfirmale Levi ja Kuto antud GSM-1800 võrgu litsentsi tingimused näevad ette võrgu käivitamist 1999. aasta jooksul.

Litsentsi eest tasus Levicom 884 000 litti ehk ligi 3,2 miljonit krooni. Leedu projekti osanikud on Levicom Cellular 10 ja Skandinaavias tegutsev Netcom 90 protsendiga.

Peek on varem öelnud, et projekti elluviimisel kasutatakse ära Q GSMi kogemus mobiilivõrgu ehitamisel ja opereerimisel Eestis.

Peegi hinnangul on Leedu turu atraktiivsusest tulenevalt aastaga võimalik käivitada kasumit teeniv võrguoperaatorfirma. Q GSM jõudis Eestis jooksvasse kasumisse poolteise aastaga. Q GSMi Eesti operaatorfirma ASi Ritabell aktsiatest kuulub 48 protsenti Netcomile ning 52 protsenti Levicomile.

Autor: BNS

Hetkel kuum